برگزاری کارگاه شعر طنز با حضور راشد انصاری

اولین جلسه کارگاه شعر طنز زیر نظر راشد انصاری روز چهارشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۴ در محل حوزه هنری هرمزگان برگزار شد.

راشد انصاری

در این مراسم که با حضور پرشور هنرجویان و شاعران استان برگزار گردید، انصاری شاعر و طنزپرداز دیده بانی طی سخنانی به تاریخچه شعر طنز و همچنین طنز در ادبیات فارسی پرداخت.

راشد انصاری در ادامه جلسه با اشاره به طنز در آثار شاعران متقدم و مقایسه طنزهای عبید زاکانی و راغب اصفهانی و همچنین تاثیر پذیری عبید از راغب صاحب کتاب نوادر در قرن چهارم،  به طنز در غزلیات حافظ نیز پرداخت که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

این طنزپرداز مطرح استان در بخش دیگری از کارگاه ضمن معرفی آثار طنز در ادبیات داستانی و معرفی چهره هایی همچون زنده یاد بهرام صادقی و اثر جاودانه این نویسنده با عنوان ” سنگر و قمقمه های خالی” ، در ادامه به نقطه نظرات تعدادی از بزرگان عرضه ی طنز مکتوب در خصوص طنز پرداخت.

انصاری ضمن توصیه به شاعران طنزپرداز که تنها به مطالعه اشعار طنز بسنده نکنند ، اظهارداشت: یک طنزپرداز علاوه برمطالعه شعر و نثر طنز می بایست در حوزه های دیگر از جمله تاریخ ، فلسفه ، سینما و …نیز مطالعه داشته باشد.

وی در پایان به پرسش تعدادی از هنرجویان و شاعران در زمینه شعر طنز پاسخ داد. شایان ذکر است از این پس هر هفته روزهای چهارشنبه این کارگاه برگزار می شود.

.

برای ارسال دیدگاه:

1- دیدگاه را خود را بنویسید البته شامل مطالب توهین آمیز و ... نباشد.

2- نام خود را بنویسید.

3- نوشتن ایمیل الزامی می باشد اگر ندارید از این ایمیل استفاده کنید: a@b.com

4- نوشتن سایت الزامی نمی باشد می توانید آن را رها کنید و در آخر بر روی "فرستادن دیدگاه" کلیک کنید.

.

 

۲ دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *