اخبار, نظرسنجی

اسامی ۸ نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم + نظرسنجی

۸ نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری یازدهم

وزارت کشور اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان را اعلام کرد.

رضا الیاسی: امروز زمان قانونی شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت ۶۸۶ نامزد انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و شورای نگهبان اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده را به وزارت کشور اعلام کرد.

۸ نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری یازدهم

۸ نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری یازدهم

بر اساس اعلام وزارت کشور از میان ۶۸۶فرد ثبت نام شده ۸ نامزد مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته اند.
در ادامه سوابق نامزدهای تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان آمده است:

 • سعید جلیلی، متولد ۱۳۴۴ در محله «طلاب» مشهد مقدس است؛ وی تحصیلات خود را تا مقطع دکتری علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق (ع) تهران به پایان رسانده و به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط دارد. وی در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ حضور یافت و سال ۶۵ در عملیات کربلای ۵ به درجه جانبازی نایل آمد. وی در سال ۶۸ به وزارت امور خارجه رفت و در سال ۸۰ به دفتر مقام معظم رهبری رفت و در سمت مدیریت بررسی‌های جاری دفتر رهبر انقلاب به ادامه خدمت پرداخت.وی پس از انتخابات سوم تیر ۸۴ به عنوان گزینه مطرح و موردنظر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌ دولت نهم برای تصدی وزارت امور خارجه مطرح شد اما بر اساس مصلحت، اداره معاونت اروپا و آمریکای این وزارتخانه را بر عهده گرفت.وی در حال حاضر دبیری شورایعالی امنیت ملی و مسئولیت پیگیری موضوع هسته‌ای کشورمان را بر عهده دارد.
 • غلامعلی حدادعادل، متولد اردیبهشت ماه سال ۱۳۲۴ در تهران است. او در سال ۱۳۵۸ معاونت وزارت ارشاد را بر عهده داشت و طی سال های ۱۳۶۱ تا ۱۳۷۲ نیز معاون وزیر آموزش و پرورش بود. همچنین از سال ۱۳۷۴ تا کنون (به استثنای فاصله ۸۳ تا ۸۷) ریاست فرهنگستان زبان و ادب فارسی را بر عهده داشته است. به مدت ۱۳ سال نمایندگی مردم تهران در مجالس ششم، هفتم، هشتم و نهم را بر عهده داشت و در فاصله سال های ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۳ رئیس قوه مقننه بود. او از سال ۱۳۸۷ تا کنون نیز به عنوان مشاور عالی مقام معظم رهبری منصوب شده است.
 • محسن رضایی: در شهریور ۱۳۳۳ متولد شد. او در رابطه با این فعالیت های سیاسی به مدت ۵ ماه توسط ساواک اهواز بازداشت شد. او در آستانه پیروزی انقلاب و ورود امام خمینی (ره) در جمعیت منصورون وظیفۀ حفاظت از جان حضرت امام (ره) را برعهده گرفت. او در خرداد ۱۳۵۸ به عضویت شورای فرماندهی سپاه درآمد. در شهریور ۱۳۶۰ از سوی حضرت امام خمینی(ره) به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد رضایی در شهریور ۱۳۷۶ به عنوان «دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام» منصوب شد و مطالعات اولیه برای تنظیم سند چشم انداز ۲۰ سالۀ ایران را آغاز نمود.
 • حسن روحانی: متولد ۲۱ آبان ۱۳۲۷ در شهر سرخه است. وی نماینده مجلس خبرگان رهبری از سال ۱۳۷۸ و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال ۱۳۷۰است. از سال ۱۳۶۸ به عضویت در شورای عالی امنیت ملی در آمد و از سال ۱۳۷۱ نیز ریاست مرکز تحقیات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام را عهده دار شد. وی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و پنجم و دبیر شورای عالی امنیت ملی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۴ بوده است. او در این سمت، رئیس تیم هسته‌ای ایران بود که انتقاد نسبت به تعلیق غنی سازی در دوره وی از جمله حاشیه های پرونده او بوده است.
 • محمدرضا عارف، در سال ۱۳۳۰ در یزد به دنیا آمد. او در سال ۱۳۵۵ با اخذ مدرک کارشناسی ارشد و در سال ۱۳۵۹ با اخذ مدرک دکترای برق مخابرات هردو از دانش‌گاه استنفورد به ایران بازگشت.او در ابتدای انقلاب در دستگاه های دولتی همچون شرکت مخابرات و وزارت فرهنگ و آموزش عالی فعالیت کرد و در سال‌های ۷۳ تا ۷۶ در سمت ریاست دانشگاه تهران حضور داشت. پس از آن نیز در کابینه‌ی دولت اصلاحات در سال‌های ۷۶ تا ۷۹ به‌عنوان وزیر پست و تلگراف و تلفن مشغول به خدمت شد و در سال‌های ۷۹ تا ۸۰ به عنوان معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به فعالیت خود ادامه داد. وی در سال های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ به‌عنوان معاون اول رییس جمهور برگزیده شد. او عضو پیوسته‌ فرهنگستان علوم ایران، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
 • محمد غرضی، در سال ۱۳۲۰، در اصفهان، متولد شد و فوق لیسانس در رشته الکترونیک دارد. وی وزیر نفت در دولت میرحسین موسوی و وزیر پست و تلگراف و تلفن، در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی بود.
 • محمدباقر قالیباف، در شهریورماه سال ١٣۴٠ در شهر طرقبه متولد شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ١٣۵٧ و آغاز جنگ تحمیلی، قالیباف نوجوان در سال ۵٨ و در سن ١٨ سالگی وارد جبهه شد و در سال ١٣۶١به عنوان فرمانده تیپ امام رضا(ع) و یک سال بعد در جایگاه فرمانده لشکر ۵ نصر خراسان انتخاب شد.وی پس از جنگ فرماندهی لشکر ٢۵ کربلا را عهده دار بود. او همچنین در سال ١٣٧٣مسئولیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) را پذیرفت. در سال ١٣٧۶ به دستور مقام معظم رهبری عهده دار فرماندهی نیروی هوایی سپاه شد. او در همین زمان با گذراندن دوره های فشرده خلبانی در ایران و فرانسه مجوز پرواز با ایرباس را بدست آورد. در سال ۱۳۷۹ مجدداً با حکم حضرت آیت الله خامنه ای، فرماندهی نیروی انتظامی ایران را عهده دار شد. در سال ١٣٨۴ با رای شورای اسلامی شهر تهران به عنوان شهردار پایتخت انتخاب شد و تا کنون به مدت هشت سال در این سمت حضور دارد.
 • علی اکبر ولایتی، در ۴ تیر ماه ۱۳۲۴، در رستم آباد، یکی از روستاهای شمیران به دنیا آمد. او پزشک اطفال و فوق تخصص بیماری های عفونی خود را در دانشگاه جان هاپکینز آمریکا گذراند. مطب شخصی وی در شهرک غرب تهران واقع است و مدیریت بیمارستان مسیح دانشوری را نیز بر عهده دارد.پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی معاون وزارت بهداری بود، در دوره اول مجلس به نمایندگی مردم تهران انتخاب شد و سپس به مدت شانزده سال، در دوره های ریاست جمهوری حضرت آیت الله خامنه ای و آیت الله هاشمی رفسنجانی، به عنوان وزیر خارجه مشغول همکاری بود. پس از سال ۱۳۷۶ به عنوان مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل منصوب شد و تا کنون در این سمت مشغول فعالیت است.

*سوابق نامزدهای تایید صلاحیت شده بر اساس حروف الفبا آمده است.

شما بازدیدکننده محترم به کدام نامزد ریاست جمهوری رای می دهید ؟

 • حسن روحانی ( ۶۱ رأی)
 • محمدباقر قالیباف ( ۳۳ رأی)
 • سعید جلیلی ( ۳۲ رأی)
 • محسن رضایی ( ۲۴ رأی)
 • علی اکبر ولایتی ( ۹ رأی)
 • محمد غرضی ( ۱ رأی)
 • تشکر! شما در این نظرسنجی شرکت کرده اید

تعداد نفرات شرکت کننده: ۲۰۰ | جمع کل آراء: ۱۶۰

Loading ... Loading ...
۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
https://www.didebani.com/?p=3734

مطالب مرتبط

۵۴ نظر در “اسامی ۸ نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم + نظرسنجی

 1. حسن گفت:

  حیف هاشمی که تایید نشد

 2. حزب الله گفت:

  درود بر جلیلی حزب اللهی

  1. مهدی گفت:

   درود بر جلیلی حزب اللهی با کدام سابقه اجرایی ؟؟؟؟ اگر رییس جمهور بشوند اولین سابقه اجرایی ایشان که بسیار هم محترم هستند می شود ریاست جمهوری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. علی عابدینی گفت:

   خواهشمندم به جهت سرافرازی هر چه بیشتر کشور به کسی رای دهید که سابقه اجرایی داشته باشه و کارنامه اش ضمانت عملکردش باشه. دیگه در مملکت فرصت آزمون و خطا و دل بستن به افرادی بدون تجربه مدیریتی نیست

 3. ZOHEYR گفت:

  جناب رسولی
  اینجا وبسایت مردمی روستای دیده بانه…. این پست به معنی سیاسی کردن وبسایته.
  لطفا مطلب رو پاکش کن.

  1. محمد رسولی گفت:

   مرسی از یادآوری شما ولی بالاخره ما دیده بانیهاهم باید به یه نفر رای بدیم پس ربط پیدا میکنه به سایت !!!
   موفق باشید

 4. احمد نعمتی گفت:

  امام خمینی : نهضت زنده است تا هاشمی زنده است.

  رای ما فقط هاشمی رفسنجانی .

  1. محسن گفت:

   اشتباه نوشتی .
   اصلش اینه هاشمی زنده است تا نهضت زنده است.

 5. m.m گفت:

  (هشتصدمین دیدگاه ) – احمد جان جوگیر نشو.هاشمی رفسنجانی ردصلاحییت شد.

  1. احمد نعمتی گفت:

   اولا چرا با اسم خودتون نیومدید بهتر بود آقای رسولی نظر ایشون تایید نمی کردن
   خودم میدونم که رد صلاحیت شده اینو گفتم که ما هنوز طرفدار هاشمی هستیم

 6. احمد جون تا کی میخوای هاشمی هاشمی کنی اگه به حرف امام توجه داری امام همواره تاکید کرده همه باید به رای شورای نگهبان تمکین کنند پس حرف آخر رو شورای نگهبان میزنه.
  حرف دیگم خدمت آقای رسولیه این رویه ای که بگید فلان مسئله یه جورایی به سایت ربط پیدا می کنه پس خیلی مسائل هست که یه جورایی ربط پیدا می کنه مثلا در مورد سوریه هم میتونی بنویسی چون به امنیت ملی ما و طبعا به دیده بانیها ربط پیدا میکنه و خب این رویه درست نیست.

  1. محمد رسولی گفت:

   سلام
   عزیزم این ربط یه جورایی نیست بلکه یه رابطه ۱۰۰% مستقیمه که باید بچه ها نامزدها را بشناسند تا بتونند رای درست بدند. وقتی صندوق های رای گیری را به دیده بان می برند باید نام یکی از اینها را نوشت پس یه مسئله جدی و یه مطلب فوق العاده مهم هست اگر بیشتر دقت شود.
   در مورد مسئله سوریه هم به نظر من هیچکدوم از این عرب ها دخلی به ما ندارد.
   مرسی از شما که انتقاد میکنید خیلی خوشحال شدم میدونی هم که خیلی قبولت دارم .

   1. محمد جون ما هم قبولت داریم(البته من زود پسرخاله میشم میگم محمد جون به ادمین محترم بر نخوره)
    اینکه به فکر مملکت هستی خوبه اگه هم میخوای در مورد سوریه و عرب ها با هم بحث کنیم آماده اییم اگه تو فیسبوک هم دیده باشی من کمپین حامیان سوریه رو درست کردم هر چی هم در مورد عرب ها میدونی بگو ما جواب میدیم
    انشالله دکتر جلیلی رای میاره حمایت ها از سوریه بیشتر هم میشه

    1. محمد رسولی گفت:

     یا حضرت عباس …

 7. صادق شکور گفت:

  سلام
  آقای رسولی کار خوبی کردید این مطلب رو گذاشتید فقط در مورد عربها بگم که همه ما انسانها از یک پدر و مادر خلق شدیم و بعدها یکی شد عرب و یکی شد عجم در واقع هیچکدام نسبت به دیگری برتری نداریم بلکه معیار برتری هر شخص نسبت به شخص دیگر از دیدگاه خداوند تقوای هر فرد است (ان اکرمکم عندالله اتقی کم) فرقی نمی کند ایرانی باشد عرب باشد آمریکایی و … باشد مهم تقوای شخص است اگر این تفکر را داشته باشیم که ما نژاد برتریم می شود همان تفکر هیتلر (ببخشید اگر ناراحتتان کردم)
  رای ما فقط دکتر جلیلی

  1. محمد رسولی گفت:

   سلام
   برعکس خیلی خوشحال هم شدم ولی اگر یه سری مسائل که من میدونم در مورد این عرب ها میدونستید شاید نظرتون عوض میشد.

 8. ب گفت:

  خدا هم دیکتاتوری را دوست ندارد

 9. ش گفت:

  اصولگرا= احمدی نژاد، جلیلی، مشایی، قالیباف، اصلاح طلب = عارف، روحانی

  1. آزمان گفت:

   اصلاح طلب = رضایی

 10. obone گفت:

  مقاومت رمز پیشرفت

 11. احمد آرش گفت:

  دیدگاه

 12. ZOHEYR گفت:

  ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺟﺎﻡ ﺫﻫﺮﯼ ﺍﺳﺕ ﮐﻪ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺷﺮﺍﺏ ﻧﺎﺏ ﻗﺎﻃﯽ شده!!
  ﻫﯿﺸﮑﯽ ﺑﺎ ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺑﻪ ﺟﺎﯾﯽ ﻧﺮﺳﯿﺪﻩ…
  ﻫﺮﮐﯽ ﺍﻓﮑﺎﺭ ﺧﻮﺩﺷﻮ ﺩﺍﺭﻩ ﻭ ﻗﺎﺑﻞ ﺍﺣﺘﺮﺍﻣﻪ…
  ﺍﻣﺎ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﺍﺗﻔﺎﻗﺎﯾﯽ ﻣﯿﺎﻓﺘﻪ ﻭ حرﻓﺎﯾﯽ ﺯﺩﻩ ﻣﯿﺸﻪ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺭﻭ ﺍﺟﺒﺎﺭ ﺑﻪ ﺑﺎﻻ ﮐﺸﯿﺪﻥ ﺍﻭﻥ ﺟﺎﻡ ﺫﻫﺮ ﻣﯿﮑﻨﻪ…

  ﺳﮑﻮﺕ….ﭘﺎﯾﺪﺍﺭﯼ….ﺁﺯﺍﺩﯼ….دموکراسی

  1. کاکا حسن گفت:

   ایوا اغا زهیر

 13. حسن اعتمادی فر گفت:

  یا حضرت عباس نداره .. محمد جون .. طرف راست میگه .. هر ۸نامزد برای خودشون یه نظری میدن که رای بیارن من این کار میکنم من اون کار میکنم هنوز دستشون به جایی بند نشده.. فقط حرف میزنن من این مناظره و …. به هیچ عنوان قبول ندارم و برق هم مصرف نمیکنم که نگاهشون کنم و این حرفها رو بشنوم تا حالا دیدی یه رئیس جمهور واسه روستاها کاری انجام بده تا جوانان دست بکار شن؟

  1. محمد رسولی گفت:

   سلام
   من واسه سجاد گفته بودم یا حضرت عباس. بعدشم آره دیدم پس تو نشدی

 14. حسن قنبری گفت:

  دکتر محسن رضایی

 15. آقای رسولی چرا نظر من حذف شده؟

  1. محمد رسولی گفت:

   ببخشید اشتباه شده بود نظر شما بازگردانده شد !!!

 16. علی نجاری گفت:

  به نظر من اقای جلیلی از همه بهترند

 17. علی گفت:

  فقط هاشمی

 18. ناصر گفت:

  تنها نامزدی که عملکرد آن در جامعه و سوابق اجرایی قبلی اش ملموس است آقای قالیباف می باشد ولی بقیه فقط وعده و وعید و آمار و اطلاعات ارائه می کنند . کسانی که می گوید ۲ ماهه یا ۱۰۰ روزه یا چهار ماهه می تواند وضعیت اقتصادی را سر و سامان دهد ، یا از وضعیت اقتصادی ایران بی خبرند یا مردم را بدون شعور سیاسی و اقتصادی می پندارد . حداقل زمان برای سر و سامان دادن به وضعیت کشور ۲ سال می باشد که فقط آقای قالیباف آنرا بطور واقعی اعلام نموده است .

 19. امیدبابا گفت:

  بدون شک جلیلی پیروز میدان انتخابات است.

 20. محمد گفت:

  خیلی خوب

 21. دل و زبان هر ایرانی ستاد تبلیغاتی دکتر سعید جلیلی است به عقیده بنده دکتر سعید جلیلی اصلح است بنا برتکلیف شرعی و عقلی خود برای معرفی هر چه بیشتر وی به آحاد مردم تلاش خواهم کرد.تلفن ۰۹۱۲۲۷۲۷۲۱۲ – hamiyane-mardom.vcp.ir دبیر کل جمعیت حامیان مردم بهرام محمدی

 22. احمد نعمتی گفت:

  در مناظره دکتر عارف درست گفت ،
  معدن بود ولی حالا جاذبه توریستیه صداوسیما عکس یک معدن مس در شهر یوتا در جنوب غربی آمریکا را نشان داد که دکتر عارف درست گفت
  اینم آدرس سایت :
  http://photography.nationalgeographic.com/photography/photo-of-the-day/copper-mine.html

 23. عارف گفت:

  هیچ کس بهتر از عارف نیست(کارنامه ها نگاه کنید)

 24. علی گفت:

  بیائید به مرد اقتصاد رای دهیم

 25. نسرین گفت:

  فقط قالیباف

 26. حسین گفت:

  فکر می کنم اگر هاشمی تایید می شد قطعا مملکت از این افتضاحی که احمدی نژاد به بار آورده ، نجات پیدا می کرد. اکنون نیز اگر دوست داریم کشورمان بار دیگر به موقعیت خوب قبل از احمدی نژاد برگردد، باید اولا برای تحقق شعار مقام معظم رهبری که حماسه سیاسی باید خلق بشود، همه ی ما روز ۲۴خرداد پای صندوق های رای آماده باشیم و از بین نماینده هایی که همگی اصلح هستند و از فیلتر شورای نگهبان رد شده اند ، هر کسی را که دوست داریم انتخاب کنیم.به امید ایرانی آباد و با صلابت
  البته رای بنده دکتر روحانی است

 27. علی اقلیما گفت:

  با سلام خدمت همشهریان عزیز.
  شاید این مطلب به مذاق جمعی از دوستانمان خوش نیاید.
  اما چه باید کرد!

  شاید دیگر وقت این باشد که اندکی واقع گرایانه تر به قضیه ی کاندیداها بنگریم. تا شاید احتمال خطر وقوع دوباره ی ۸ سال رکود (و شاید پسرفت) را شاهد نباشیم.
  شاید دیگر وقت این باشد که افراد را از کردار و عملکردشان تشخیص داد، از برنامه ها و دغدغه هایشان تشخیص داد.
  شاید وقت این باشد که اندکی عاقلانه تر تصمیم بگیریم و دیگر عنان تصمیممان را به دست احساسات نسپاریم که به خدا قسم ما در قبال نظر و رای مان مسئولیم.
  شاید دیگر فرصت این باشد که ملاکمان ریش و چفیه نباشد که اگر این بود، خوارج هم ریششان از بقیه بلندتر بود و هم چفیه و دستارشان از بقیه بیشتر بود و هم پیشانیشان از شدت سجده از بقیه سیاه تر بود.
  شاید نماز نخواندمان مسؤلیت آنچنانی در قبال دیگران برای ما ایجاد نکند اما در اینجا ما مسول همگانیم. ما حتی مسؤل فرزندانی هستیم که هنوز به دنیا نیامده اند.
  شاید فرصت این باشد که اندکی گذشته را بیاد بیاوریم و عبرت بگیریم که چه زیبا گفت مولایمان علی: «از گذشتگان عبرت بگیرید، پیش از آنکه آیندگان از شما عبرت بگیرند»

  ما از یک سوراخ دو بار گزیده شده ایم نگذارید برای بار سوم نیز از یک سوراخ گزیده شویم!

  چرا میخواهیم به احتمالات و وعده و وعیده های افرادی دل بسپاریم که سابقه ی اجرایی دوستان و همفکرانشان در گذشته برای ما به اثبات رسیده است.
  مگر خیلی ها از روی احساسات به صرف ذردگیر بودن احمدی نژاد به او رای نداند.(کلاه خود را قاضی کنید). به صرف اینکه گفت دانه درشت های مفسدین اقتصادی را به مردم اعلام می کند. و خیلی از وعده های دیگر. اما کو؟
  آیا اینها به صرف گفتار، به تنهایی می توانست ملاک اصلح بودن احمدی نژاد باشد؟
  به خدا قسم ۸ سال شوخی نیست.
  نگذارید ۴ سال دیگر نیز تجربه این ۸ سال دوباره تکرار شود

  نگذارید بازیچه شوید …

  تمام صحبتم این بود که دوستان به احتمالات دل نبندید و آینده خود و فرزندان تان را با اوهاماتی نامطمئن معامله نکنید.
  فقط کافیست عقل و شناخت خود را در این راه به کار بندید و از ملاک قرار دادن احساسات برای همچین تصمیم خطیری خود داری کنید.

  که خداوند در کلام گهربار خود در قران می فرمایند:
  «خداوند سرنوشت هیچ قومی و «ملّتی» را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنها خود تغییر دهند»

  در ذیل نیز متنی از سایت الف است که خواندن آن خالی از لطف نیست.
  والسلام

  منبع سایت الف
  اقای جلیلی کاندیدا ریاست جمهوری کم کم در افکار عمومی به نام احمدی نژاد دوم شناخته شده و کم کم در باور عمومی مردم پذیرفته شده البته دو دلیل اساسی داردکه اول جنبه شخصی رفتار و گفتار و ادبیات اقای جلیلی که بسیار نزدیک به احمدی نژاد است نگاه او به سیاست و شعار های او در این وادی ادبیات خاص او در کنار رفتارهای مثل ساده زیستی که تبدیل به کلیشه شده همچون احمدی نژاد است

  و دوم جنبه بیرونی موضوع که همانا وجود حامیان اقای جلیلی و سینه شکافتگان گذشته احمدی نژاد در دو دوره فبل انتخابات است

  که هر کدام از این دو دلیل میتواند تصوری برای یکیایک ملت ایران بوجود اورد که جلیلی همان احمدی نژاد تازه نفس است

  علاوه بر این دو دلیل مزید برعلت هم موضع اقای جلیلی و معاون وی در قبال هولوکاست و و برنامه دولت که اقای جلیلی ان ها را اکثرا قابل قبول دانسته بیشتر این موضوع را به واقعیت تبدیل کرده است

  حال با این وجود سوالی اساسی بوجود میاید ؟ ایا اقای جلیلی از این موضوع اگاه نیست که این مسئله میتواند در سبد رای او به میزان قالب توجهی تاثیر گذار باشد. و ارایش را نه تنها افزایش ندهد بلکه کاهش بدهد.پس چرا خود را از این اتصال بوجود امده جدا و مستقل نمیکند ؟ .چرا سعی نمیکند که امروز اسمی به نام جلیلی پیوند نخورد به اسم احمدی نژاد؟ حداقل تا کنون کوچکترین واکنشی چه رسمس و چه غیر رسمی برای تجدید در نوع نگاه افکار عمومی به خود یا ایجاد نگاهی مستقل از نام احمدی نژاد از طرف اقای جلیلی نشده؟

  جلیلی مطمئنا میداند که این موضوع یعنی نگاه مشترک مردم در قبال اقای جلیلی و احمدی نژاد حداقل نه تنها کمک ای به وی نمیکند بلکه میتواند برای او جنبه منفی داشته باشد جلیلی واکنشی به این موضوع نداشته و حداقل کاری را انجام نداده که باعث شود او را با احمدی نژاد یکی ندانند و متفاوت بدانند. یا این موضوع را فاقد اهمیت میداند یا واقعا اعتقاد به درستی برنامه و رویکرد احمدی نژاد دارد و با افتخار به این موضوع مینگرد

  تا این لحظه و با توجه به تبلیغات و برنامه های تلویزیونی جلیلی نه دارای برنامه انچنان متقاوت وخوبی بوده همچون رضایی نه گفتار و کلام رسا و قوی داشته همچون روحانی و نه سابقه ای تقریباروشن در رزومه خود داشته همچون قالیباف که در جذب ارا برای وی کمک حالی باشد وتازه در کنار این مسائل تلقی کردن افکار عمومی که جلیلی احمدی نژاد دوم هست در سبد رای او هم تاثیر داشته

  به نظر جلیلی همان ایراد بزرگ احمدی نژاد را دارد یعنی رجل سیاسی نبودن ایشان . یعنی نبود همان شرطی که باعث گفتار و رفتار متفاوت و گه گاه عجیب و بی سابقه احمدی نژاد شده و اعلام نظرهای هزینه سازی همچون هولو کاست شد . وئ ایجاد سیاست زدگی وسیعی در سطح مردم مخصوصا در اواخر دولت دهم

  درست است که شورای نگهبان او را تایید کرده ولی مطمئنا این فرد سیاستمدار نیست . این فرد رجل سیاسی نیست و بیشتر بازیچه و و نماینده صوری جناح تندرو برای در اختیار گرفتن صندلی ریاست جمهوری بوده و الا حداقل جلیلی همجون سیاستمداران خبره برای جذب تمام طیف های فکری جناحی و سیاسی و مردمی برای جذب ارای بالا با این مدل پیش نمیرفت همچون قالیباف در برنامه گفتگوی ویژه خبری از سه رییس جمهوری گذشته تمجید کرد تا خود را در مقابل گروهای اجتماعی وابسته به هرکدام قرار نگیرد و رای منفی برای خود بوجود نیاورد . جلیلی حتی از ایجاد شخصیت مستقلی به نام جلیلی عاجز بوده و سایه سنگین احمدی نژاد بر روی خود میبیند. البته این موضوع هم برای گروه پایداری ناخوشایند هست چون انها میدانند شباهت بوجود امده برای جلیلی و احمدی نزاد برای کاندیدای مورد نظرشان پوئن منفی محسوب میشودولی چه کنند که جلیلی نه نخبه سیاسی است و نه هوش سیاسی قوی دارد و نه قدرت کلامی و ادبی قوی و نافذی دارد و معلوم مشود که حتی برنامه قوی هم برای اصلاح امور کشور تدارک ندیده بوده و واقعا در دقیقه ۹۰ احساس تکلیف کرده

  . با این شرایط و در بهترین حالت جلیلی ۴ میلیون رای دارد و مگر در این مدت باقی مانده برای اقای جلیلی برنامه ویژه ای برای جذب ارای از روی احساسات و هیجانات مفطعی از مردم تهیه کرده باشند.

 28. اگه نظرات کاندیداها تو مناظره یادتون باشه همگی اشاره کردند معدنه و تنها دو نفر یعنی آقایان جلیلی و عارف گفتند معدن نیست.آقای عارف گفت جاذبه توریستیه و آقای جلیلی گفت بخشی از یک ظرفیت کشوره که احتیاج به یک مدیریت صحیحی برای یک استفاده حداکثری داره
  خودتون قضاوت کنید وقتی قراره ما بیایم برداشتمونو از یه عکس بگیم چرا باید بگیم این عکس چیه که بعد بیایم ضایع بشیم.البته بقیه کاندیداها هم اشکال دارند این معدن بزرگترین گود معدنی در جهانه و من نمیدونم آقای رضایی تو کجای یزد و کرمان معدن به این بزرگی دیدن

 29. احمد نعمتی گفت:

  ببین سجاد این لینک رو ببین توریست ها دارن عکس می گیرن و دیدن می کنن پس الان به عنوان جاذبه توریستی ازش استفاده میشه
  بحث برای سوژه کردن رسانه ها به عارف است که درست گفته !

  http://www.3d-exposure.com/panos1/copper-mine-1.html

  1. احمد اینکه به عنوان جاذبه توریستی استفاده میشه درسته ولی اصلش اینه که یه معدنه و آقای عارف وقتی نمیتونن تشخیص بدن گود به این بزرگی یه معدنه اگه رئیس جمهور بشه بره آمریکا برای حضور در سازمان ملل حتما فک میکنه اومده اونجا تا جاذبه های پارک نیویورک رو ببینه

 30. احمد نعمتی گفت:

  سجاد چرا اینقدر این سوژه بزرگش می کنی ، خودت میدونی داری چی میگی سازمان ملل کجا جاذبه پارک نیویورک کجا ؟!!!!!
  قبلا معدن بوده الان دره هست که استفاده که توریستی ازش میشه

 31. حامد شکور گفت:

  مثله اینکه منظره جالبی داره ما هم بریم نگاه کنیم 😀

 32. حامد شکور گفت:

  رای ما آقای دکتر محسن رضایی ، مرد ولایت مدار و اقتصاد دان که بهترین برنامه را در بین کاندیدا ها دارد

 33. علی گفت:

  سلام
  در مورد تصویر معدن در خارج از کشور حق با عارف بود که اجازه ندادن بیشتر توضیح بدهد…
  در اصل هم همین طور است در حال حاضر آن دره تبدیل به مکانی توریستی شده است….

 34. دانشجو گفت:

  جناب دکتر جلیلی فردی اصلح ، مقتدر ، با تقوا و ولایت مدار می باشد و بهترین گزینه برای تصدی پست ریاست جمهوری

 35. دانشجو گفت:

  آقای اقلیما شما در مورد مطلبی که منتشر می کنید مسئول هستید و باید یه اندازه کافی صحت مطلب را بررسی کنید و بعد در معرض دید قرار دهید .
  در مورد اینکه در مطلب عنوان شده جناب دکتر جلیلی طرفدار احمدی نژاد است باید بگویم ایشان در مصاحبه ای به طور کامل اینکه طرفدار خط مشی احمدی نژاد است را نقض کرده اند و اعلام نمودند هیچ گونه وابستگی به دولت ندارند و خود را مستقل معرفی نمودند و اعلام کردند تا پای جان پیرو رهبر باقی خواهند ماند.
  در مطلب عنوان شده بود یکی از دلایلی که استدلال می شود دکتر جلیلی شبیه احمدی نژاد است ساده زیستی و … است باید بگویم جای تعجب است از شما که چنین استدلالی را عنوان می کنید مگر نه این است که مقام معظم رهبری در فرامایشاتشان فرمودند از ویژگی های فرد اصلح برای پست ریاست جمهوری ساده زیستی و اقتدار برای دفاع از آرمان ها و منافع کشور است !؟ پس اتفاقا باید این ویژگی ها را در جناب دکتر جلیلی حسن به شمار آورد .
  و باید بگویم پیرو فرمایشات حضرت آقا حال افراد مهم است در آن زمانی که ما به احمدی نژاد رای دادیم او بهترین گزینه بود هر چند الان مواضعش تغییر کرده و خود ما از مخالفانش هستیم پس اینکه بگوییم جلیلی چون مثل آن روزگار احمدی نژاد است پس مثل او می شود اظهار نظر مغرضانه و بچگانه ای است و از سر سطحی نگری است
  هیچ تضمینی وجود ندارد که هر کدام از ۸ نامزد بعد از به قدرت رسیدن بتوانند خودشان و مواضعشان را حفظ کنند پس این مقایسات نا بجا و تخریبی را نکنید چون در قبال آن مسئولید .
  حرف آخر
  مطابق شرایط حال فرد اصلح جناب دکتر جلیلی است .

  1. علی اقلیما گفت:

   سلام دانشجوی عزیز:
   برای نظر دادن در باب این صحبت من به لینک زیر مراجعه کنید:
   https://www.didebani.com/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D9%84%D9%85-%D8%B9/

   همانطور که در این صفحه عنوان کرده ام بنده به هیچ وجه از مقاله ارایه شده در سایت الف دفاع صد در صد نمیکنم. بلکه فقط به عنوان یک مطلب سیاسی خوانندگان را به خواندن آن تشویق کرده ام. لذا خواننده خود می تواند مطلب را پیش خود حلاجی کند.
   همانطور که در این صفحه نیز بیان کرده ام اینکه جناب آقای جلیلی بگوید که با احمدی نژاد خط مشی یکسان دارد یا ندارد اهمیتی ندارد (قطعا در این برهه حساس سیاسی که تب انزجار از احمدی نژاد بالا گرفته است جلیلی به هیچ وجه خود را با احمدی نژاد یکسان عنوان نمیکند!) بلکه مهم دیدگاهای جناب آقای جلیلی در مواضع مختلف و همچنین اطرافیان تندروی ایشان هستند.
   با تشکر

 36. ناشناس گفت:

  همین که دلت نیومد درباره تحصیلات و سوابق اجرایی دکتر روحانی بی طرفانه بنویسی نشان از صداقت و درستکاری طرفداران جلیلی با مدرک دکترای آبدوغ خیار داره

 37. محمد رضایی گفت:

  آدم خوبی است

 38. مرتضی گفت:

  متاسفم برای همه عزیزانی که خیلی بی تدبیر و بدون هیچ تحقیقی نظر خودشون رو راجع به نامزد مورد نظرشون بیان می کنند
  دوستان عزیز لطفا کارنامه نامزدها و سوابق اجرایی آنها را بررسی و بعد نظر خود را بیان کنید
  و اما آقای روحانی مگه بنظرتون چکار برای این ملت کرده که شما پشتیبانش هستید کارنامه گذشته آقای روحانی کاملا سیاه است و فقط و فقط بخاطر اینکه اقای رفسنجانی ازشون حمایت میکنند همه رو بسوی خودش جذب کرده اما در کل در همه برنامه های انتخابی هیچ برنامه خاصی ارائه نکرده خواهشا از روی احساس رای ندید مشکلات کشور اقتصادی و گرانی و تورم هستش که آقای روحانی صد در صد از پس اون بر نمیاد و وضع کشور بد و بدتر میشه
  از قدیم از الایام گفته اند که کار را باید به کاردان سپرد پس باید امور کشور را به کسی داد که درد مردم را بفهمد دلسوز مردم باشد درد مردم ما گرانی است که کمر مردم را شکسته
  پس مرد با تدبیر و دلسوزی بنام آقای رضایی که دکترای اقتصاد دارد بهترین گزینه برای کشور است مردی که در تمام برنامه های تلویزیونی و رادیویش که بنده همه اش رو دیده و شنیده ام با برنامه نسبت به وضعیت کشور حرف میزند به همه جای کشور سفر کرده و از نزدیک پای درد و دل مردم نشسته و نسبت به وضع کشور که میتوان به گرانی-بیکاری و اشتغال-جوانان-ازدواج-ورزش-سیاست داخلی و خارجی-انرژی هسته ای-مشکل بانوان و زنان بی سرپرست- کشاورزان و… بصورت برنامه هایی دقیق و مدون تدوین کرده و آماده اجرای آن است
  و اما دیگر کاندیدها رو شما بگید آیا اینقدر دقیق و بابرنامه برای وضعیت کشور برنامه ریزی کرده اند اصلا اینطور نیست و همه فقط به فکر رسیدن به قدرت هستند نه مردم
  اگر منصف باشیم و از روی احساس تصمیم نگیریم بهترین فرد برای اداره جامعه فقط و فقط جناب آقای دکتر محسن رضایی است انشالله به کمک خدا و حضرت ابوالفضل پیروز انتخابات میشه

 39. ناصر گفت:

  دوستداران کشور مراقب باشید امسال بیشتر احمدی نژادی ها دارند سنگ رییسی را به سینه می زنند
  با انتخاب روحانی ثابت کنید که پشت سر رهبر معظم انقلاب هستید و احمدی نژاد را قبول ندارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که ایمیل ندارید از این مدل استفاده کنید: a@b.com