اخبار, شهدای دیده بان, شهید پالاهنگ

آنچه در یادواره شهدای فداغ، دیده بان و خلیلی گذشت

به گزارش سایت فداغ  :

بزرگ ترین همایش گرامی داشت یاد و خاطره ده شهید گلگون کفن دهستان های فداغ، دیده بان و خلیلی با حضور بیش از هزار و پانصد نفر از مردم همیشه در صحنه، شهیدپرور و ولایتمدار منطقه، در محل گلزار سراسر نور شهدای فداغ برگزار شد.

چهارشنبه؛ دوم اردیبهشت ماه، به مناسبت سالروز تاسیس سپاه پاسداران و اعلام انقلاب فرهنگی و شهادت امام هادی علیه السلام، همایش لاله های آسمانی با انگیزه تجلیل و تکریم از مقام شامخ شهدا، خانواده های معظم شهدا، جانبازان، رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس؛ در جوار بارگاه ملکوتی پنج شهید فداغی برپا و با استقبال گسترده اقشار مردم، مرد و زن؛ پیر و جوان روبه رو شده بود.

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (138)

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (130)
در دوران هشت سال دفاع مقدس، دهستان فداغ؛ پنج شهید و دهستان خلیلی؛ دو شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
پیش از اجرای برنامه ها و همزمان با ورود مردم شهیدپرور، مدعوین و مسئولین، مارش نظامی (موسیقی نظامی) توسط هیئت انصار الحسین گراش نواخته شد.
این مراسم که در عین حال یکی از بزرگ ترین، بی نظیر ترین و پرمخاطب ترین مراسم ها نسبت به چندین دوره گذشته بود، با تلاوت آیات روح بخش کلام الله مجید توسط غریب نواز از قاریان مطرح و بین المللی کشوری آغاز شد.

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (1)
در ابتدای این همایش، رامبرزین؛ مجری یادواره از فرج الله نریمانی روحانی محل دعوت کرد تا برای ایراد سخن پشت سنگر یادواره شهدا قرار گیرد.
نریمانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت جانسوز امام هادی علیه السلام، حضور مدعوین، مسئولین، مهمانان و کسانی که از راه دور و نزدیک جهت شرکت در این مراسم معنوی آمده بودند تقدیر و تشکر کرد.
وی ادامه سخنرانی خود را به ذکر سجایای اخلاقی، کرامت های معنوی و مقام شامخ شهدا و جهاد در راه خدا اختصاص داد.

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (26)
پس از آن راشد انصاری از شاعران فرهیخته و کشوری از دیار دیده بان، شعری که تحت عنوان “پرکشیدن تا خدا” درباره ی مقام شامخ شهدا و الگو گرفتن از آن عزیزان به عرش پیوسته بود، خواند.

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (28)
سرهنگ بیانی معاونت اطلاعات سپاه فجر فارس در این همایش بزرگ و منطقه ای به شرایط هشت سال دفاع مقدس و نقش شهدا در طول این دوران اشاره کرد و گفت : امروز عزت ایران اسلامی و سرافرازی این مردم مدیون و مرهون رشادت ها و دلاورمردی های شهدا و به برکت خون پاک این عزیزان به عرش پیوسته است.
وی در سخنان بعدی خود به تشریح و عنوان تحولات منطقه و شرایطی که امروز در عراق، یمن، سوریه، افغانستان و سایر بلاد اسلامی به وقوع پیوسته و همچنین نقشه های شومی که دشمنان در بلاد انقلاب اسلامی دنبال می کنند، پرداخت.

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (65)
احمد راستی جانباز سرافراز جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس و مشاور فرماندهی نیروی دریایی سپاه از دیگر سخنرانان این مراسم بود.
راستی، دوم اردیبهشت ماه را که مصادف با تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از تاثیر گذار ترین نهادها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است را تبریک گفت.
وی رمز پایداری انقلاب اسلامی و مهم ترین عاملی که این انقلاب را روز به روز پایدار تر ساخته و به یک نهال بزرگ تبدیل کرده، تدابیر و رهبری هوشمندانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، ایستادگی مردم در برابر دشمنان و آبیاری انقلاب با خون پاک شهیدان دانست.

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (87)
هادوی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در فضایی آکنده از معنویت به روایت داستان های تلخ و شیرین و صحنه های دفاع مقدس پرداخت.
این مراسم با مداحی حسین صائم و پخش کلیپ از آیین تشییع شهید قاسمی به پایان رسید.
برپایی نمایشگاه عکس های بسیجیان ولایی و شهدای فداغ و نیز غرفه های عرضه محصولات فرهنگی از دیگر طرح های بسیار جالب و دیدنی ای بود که با تلاش بسیجیان آماده و مورد استقبال گسترده حاضرین در این مراسم قرار گرفته بود.

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (100)

در همایش بزرگ یادواره شهدای دهستان های فداغ و خلیلی، خانواده شهدای فداغ،خلیلی و دیده بان، سرهنگ علی اکبر خادمی از فرماندهان زرهی و یادگاران و رزمنده‌های هشت سال دفاع مقدس، غریب نوازٰ، معاونت اطلاعات سپاه فجر استان، حاج حسین صائم، محمد رضا هادوی، فرمانده ناحیه و حجت الاسلام جعفری مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه گراش، معاون فرماندار، بخشدار مرکزی، رؤسای ادارات کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مسکن، محیط زیست، بنیاد شهید، تعاون و کار، آموزش و پرورش و همکاران، پرسنل نیروی انتظامی و هیئت رزمندگان گراش، حجت الاسلام تقوی از حوزه علمیه لار، حجت الاسلام پیرفلک از بیرم، حجت الاسلام غنی پور معاونت فرهنگی و استاد حوزه علمیه لار، فرماندهان حوزه بسیج عمادده، بیرم و اَرَد، بخشدار و امام جمعه موقت اَرَد، فرمانده ناحیه سپاه لارستان، فرماندهان و اعضای شورای حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای و فاطمه الزهرا و پایگاه های مقاومت بسیج فداغ، خلیلی، دیده بان و محمد زینا، اعضای شورای اسلامی و دهیار های فداغ و خلیلی و مسئولین محلی، رییس شورای بخش مرکزی و شهرستان، یحیی بیرمی؛ صدا بردار و سعید دلاور؛ عکاس از بیرم، برادران و خواهران بسیجی، فرهنگیان و جمعی از بزرگان، معتمدین و خیّرین منطقه حضور داشتند.
آن ها با حضور در این همایش بزرگ منطقه ای، بار دیگر با آرمان های بلند شهدا و امام شهدا تجدید میثاق کردند.

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (119)

این مراسم به همت و تلاش های بی دریغ و شبانه روزی فرماندهان و اعضای شورای حوزه مقاومت بسیح امام خامنه ای، ناحیه سپاه گراش، پایگاه های بسیج و جمعی از بسیجیان و فرهنگیان برپا شده است.

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (57)
درستکار فرمانده ناحیه سپاه گراش نیز در این برنامه از همه بسیجیان، دست اندرکاران و خیّرینی که در برپایی این همایش تلاش و همکاری داشته و با برگزاری این مراسم معنوی یاد و خاطره ی شهیدان گلگون کفن منطقه شهید پرور فداغ و خلیلی را گرامی داشته اند، صمیمانه تقدیر و تشکر نمود.

در پایان یادواره شهدا، مهمانان و مدعوین جهت صرف شام به منزل ناصر منصوری رفتند.

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (3)

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (4)

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (18)

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (55)

یادواره شهدای فداغ و خلیلی برگزار شد با حضور گسترده مردم منطقه (64)

 

 

۲۸ دی ۱۳۹۵
https://www.didebani.com/?p=7763

مطالب مرتبط

۲ نظر در “آنچه در یادواره شهدای فداغ، دیده بان و خلیلی گذشت

  1. محسن گفت:

    سلام
    من فداغی هستم اما در این مراسم به آقای راشدانصاری افتخار کردم. یک گراشی که کنار من نشسته بود و فکر کنم رییس اداره ای بود گفت مردم این منطقه باید قدر این شاعر و انسان خوب را بدانند من در جواب گفتم آقای انصاری در فداغ هم محبوب هستند

  2. abolfazl گفت:

    besyar ziba v amozandeh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که ایمیل ندارید از این مدل استفاده کنید: a@b.com