اخبار, شورای اسلامی

استخراج سنگ معدن دولومیت از کوه های دیده بان

چند روزی هست که خبرهای ضد و نقیضی مبنی بر این که می خواهند از کوه های دیده بان سنگ معدن استخراج کنند به گوش می رسید به همین دلیل اطلاعات کامل رااز آقای علی افاضل عضو شورای اسلامی دیده بان جویا شدیم.

به گفته ایشان به زودی استخراج سنگ معدن دولومیت از کوه های شمالی دیده بان اطراف بهشت زهرا شروع می شود. شرکتی با نام تجاری مس تخت گنبد سیرجان پیمان کار این کار می باشد.

ایشان اضافه کردند که این استخراج تحت نظر منابع طبیعی لارستان و کاملا کارشناسی شده است و هیچ نوع خطری برای دیده بان و مردم نخواهد داشت.

افرادی نیز نارضایتی خود را به دلایلی همچون تخریب محیط زیست – ازبین رفتن طبیعت بکر دیده بان – فراری دادن پرندگان مانند کبک و همچنین آلوده شدن هوا اعلام کرده اند ولی با توجه به اینکه منفعت این کاربیش از معایب آن هست توافق اولیه با شرکت پیمان کار انجام شده است.

مبلغ ۵ میلیون تومان نیز شورای دیده بان دریافت کرده است به صورت علی الحساب تا توافق نهایی که شرکت فوق ملزم به پرداخت مبلغی توافقی به صورت سالیانه به شورا می باشد.

شما به کدام کاندیداهای ششمین دوره شورای اسلامی دیده بان رای می دهید ؟

 • حسین تمثده ( ۲۳۱ رأی)
 • موسا نوشادی ( ۱۳۱ رأی)
 • قاسم به روش ( ۷۵ رأی)
 • ابوطالب تالانه ( ۵۱ رأی)
 • حسین روشن روان ( ۸ رأی)
 • محدثه به روش ( ۷ رأی)
 • هیچکدام ( ۰ رأی)
 • تشکر! شما در این نظرسنجی شرکت کرده اید

تعداد نفرات شرکت کننده: ۳۳۹ | جمع کل آراء: ۵۰۳

Loading ... Loading ...

و اما سنگ دولومیت چیست ؟

ماده معدنی دولومیت با فرمول شیمیایی CaMg(CO۳)۲ در سه جهت رخ کامل دارد. اکثر دولومیت‌ها به رنگ‌های خاکستری مایل به کرم و سفید مایل به خاکستری یافت می‌شوند ولی برخی با رنگ‌های دیگری مانند سفید، زرد، سبز و سیاه هم دیده شده‌اند.

این کانی دارای وزن مخصوص ۶/۲ گرم بر سانتیمتر مکعب، سختی آن ۴ـ۵/۳ و دارای جلای شیشه‌ای یا مرواریدی می‌باشد. عناصر تشکیل‌دهنده دولومیت عمدتاً اکسید منیزیم (MgO)و آهک (CaO) می‌باشد ولی ممکن است عناصر دیگری چون اکسیدهای آهن، سدیم و پتاسیم نیز در ساختمان آنها یافت شود.

این کانی حاوی ۴/۳۰٪ (CaO)، ۹۲/۲۱ ٪ ،(MgO) و ۷/۴۷٪ (CO۲) می‌باشد. دولومیت به صورت لایه‌های عظیم با ضخامت‌های چند ده فوتی یافت می‌شود.

آن‌ها حدود ۱۵٪ پوسته زمین را می‌سازند و به مقدار زیاد در تمام نقاط دنیا یافت شده‌اند و به عنوان یکی از اجزاء رایج سنگ‌های رسوبی شناخته می شوند. سنگ های حاوی دولومیت را با همان نام دولومیت یا سنگ آهک دولومیتی می‌شناسند.

کانی های کربناته شامل کلسیت، آراگونیت، دولومیت می باشد . شاید هیچ ماده معدنی دیگری، مصارفی را که سنگ آهک و دولومیت دارند، نداشته باشد. سنگهای کربناته به خاطر خواص فیزیکی خود پایه‌های اساسی صنعت مصالح ساختمانی را تشکیل می‌دهند و از بدو تمدن بشری مورد استفاده بوده و در حال حاضر نیز مصارف این سنگها رو به افزایش است. سنگ های کربناته ۵۰٪ مخازن نفت و گاز دنیا و۹۵٪ مخازن نفت و گاز ایران را شامل می شوند.

رسوبات کربناته از کلسیت (کم یا پرمنیزیم) و یا آراگونیت و مقداری نیز دولومیت، پیریت و کوارتز، تشکیل شده‌اند.

 • کلسیت :

کلسیت کم منیزیم دارای کمتر از ۴٪ مول MgCO۳ و کلسیت پرمنیزیم دارای بیش از ۴٪ مول MgCO۳ ¬(۱۹-۱۱٪ درصد مول) می باشند.

 • آراگونیت :

آراگونیت منیزیم کمی دارد و به جای آن استرانسیوم می تواند جانشین شود. از لحاظ پایداری کلسیت کم منیزیم پایدارتر از کلسیت پرمنیزیم و کلسیت پرمنیزیم پایدارتر از آراگونیت می باشد.

نظر شما به عنوان یک دیده بانی چیست ؟ دیدگاه – انتقادها و پیشنهادهای خود را بیان کنید.

۲۸ دی ۱۳۹۵
https://www.didebani.com/?p=6199

مطالب مرتبط

۴۱ نظر در “استخراج سنگ معدن دولومیت از کوه های دیده بان

 1. ابوطالب گفت:

  باسلام اقای رسولی تومتن فوق نوشتین کوههای جنوبی دیده بان اطراف بهشت زهرا که میشه کوههای شمالی دیده بان راجب استخراج معدن همانگونه که قبلا به اعضای شورای اسلامی گفتم خوبه درصورتی که از نیروهای بومی استفاده بشه ودرامد سالیانه به روستا از طرف این شرکت تعلق بگیره

 2. روح الله گفت:

  سلام خدمت اقای رسولی  واقعا از گذاشتن این اطلاعات خیلی ممنونیم و امیدوارم همیشه از این مطالب استفاده کافی را ببریم

 3. تیک تاک گفت:

  به نظر من در آمدی که سنگ معدن داره  نسبت به مقدار پول پیشی که دادن خیلی کمه  و شورا باید درمورد میزان قراردادهای معادن جاهای دیگه تحقیق کنه

 4. ناشناس گفت:

  دوستان عزیز شرکتی که ۶۰ میلیارد هزینه میکنه باید ۵ میلیون کمک به مردم روستا کنه؟ آیااین مسخره نیست

 5. غلامرضا ته مایون گفت:

  دوستان عزیز شرکتی که ۶۰ میلیارد هزینه میکنه باید ۵ میلیون کمک به مردم روستا کنه؟ آیااین مسخره نیست

 6. نيما محمدي گفت:

  سلام ، منم با نظر ابوطالب موافقم خوبه که ی درآمدی سالیانه به خود روستا بدن واسه آبادانی و چیزهایی که دیده بان نیاز داره ، مثلا مثل آسفالت کردن کوچه ها ، سالن و زمین ورزشی ،روشنایی کوچه ها و خیابون ، مدرسه ، و ی درمانگاه درست و حسابی ، اگه اینکار بشه خیلی خوبه

 7. نيما محمدي گفت:

  به نظر من اینایی ک گه ۵ میلیون دادن فکر کردن ما از جنگل اومدیم ی دهاتی بیشتر نیستیم میخوان سرمونو کلاه بذارن فکر میکنین با ۵ میلیون چیکار میشه کرد فقط میشه ۱ کیلومتر باهاش ی جایی رو آسفالت کرد ، مطمئنم این شرکت خیلی درآمد از این معدن کسب میکنه حتی میلیاردها تومن ، ما نباید با مقدار کمی پول گول بخوریم و چشممون دو وجب با ۵ میلیون گشاد بشه بعد بهمون بخندن بگن کلاه سرشون گذاشتیم لطفا هوشیار باشید

 8. نيما محمدي گفت:

  راستی میتونن ی کار مهمی ام که واسمون انجام بدن که خیلی واجبه ی فکری برای آب آشامیدنیمان هم کنن که آب شیرین داشته باشیم با نصب آبشیرین کن یا احداث سد

 9. ش.ص گفت:

  باذکرسیزده دلیل به شدت مخالفم.دوستان  ازجمله جناب رسولی که تشخیص دادن محاسنش بیشترازمعایبش هست لطفاباجناب هوشنگ انصاری تماس گرفته وباهمسنگرایشان دربندرعباس دیدارنمایید.ضمناتعدادمخالفین این طرح بسیارزیادواین جمله جناب رسولی که فرمودندمخالفینی هم داردراحمل بربی اطلاعی ایشان ازآمارمخالفین میگذاریم.درپایان این حمله خدمت دوستان که:کوههامتولدشدنی نیستند.

  1. محمد رسولی گفت:

   ش.ص جان این حرفای من نبوده فقط اون جمله اول از منه بقیش صحبت های آقای افاضل شورای محترم می باشد.
   نظرسنجی هم اضافه کردیم به این مطلب ببینیم همه چه نظری دارند.

 10. بینام گفت:

  شرمنده میخواستم بدونم ۵میلیون دادند یا ۵۰۰میلیون

  1. محمد رسولی گفت:

   طبق صحبت آقای افاضل ۵میلیون تومان

 11. نيما محمدي گفت:

  سلام ، آقای افاضل واسه چی این پولو گرفتن مگه شورا میتونه بدون رضایت مردم دست به هر کاری سر خود بزنه ، کاشکی شورا تو بندر با مردم جلسه میذاشتن ببینن نظر مردم چیه کی موافقه کی مخالف شاید کسی ی نظر بهتر داشته باشه که به نفع روستا و مردم باشه مطمئنم این شرکت اینقدر داره هزینه و سرمایه گذاری میکنه خیلی براش نفع و سود داره 

 12. تیک تاک گفت:

  من تواینترنت خوندم ایران درهیچ مکانی  استخراج سنگ های دولومیت یا همان آهکی نداره بنابرین دیده بان اولین مکان استخراج این نوع سنگ معرفی میشه پس چراماباید مفت در اختیار شرکتها ق قرار بدیم

 13. تیک تاک گفت:

  به نظر من ایجاد همچین معادنی باید بامزایده برگزار بشه

 14. با سلام
  قبل از هر چیز شورای محترم دیده بان باید با کارشناسان خبره این کار مشورت کند و پس از اطمینان کامل از عدم ضرر و زیان برای اهالی و مسایل زیست محیطی قرارداد سفت و سختی را منعقد کند البته نه با مبلغی اندک که توهینی بیش نیست….ضمن آن که فکر نمی کنم خطری داشته باشد پس لطفا از این فرصت عالی به نحو احسن اسفاده شود تا انشالله شاهد آبادانی و پیشرفت دیده بان عزیز از هر نظر باشیم

 15. غلامعلی صبوری گفت:

  سلام . میخواستم از شورای محترم بپرسم که توافق اولیه این شرکت به چه صورت وبا چه مبلغی بوده که علی الحساب مبلغ پنج میلیون تومان ناچیز به شورا پرداخت کرده و توافق نهایی به چه صورت وبا چه مبلغی است؟البته لازم بود قبل ازتوافق اولیه. شورا جلسه ای دربندرعباس برگزارمیکردند و گزارش جامع وکاملی راجع به این موضوع به مردم شریف دیده بان میدادند و از نطرات و مشورت جوانان واهل نطر استفاده میکردند. هنوز هم دور نشده نباید معادن بکر و دست نخورده دیده بان عزیز به قیمت مفت از چنگمان در بیاورند (دست در دست هم دهیم به مهر دیده بان خویش را کنیم آباد)

 16. ش.ص گفت:

  جناب رسولی عزیز.به این نمیگن شانس که اگه نگیریمش ازدست بره.بعدش هم اگه شانس باشه به قول شماونگیریمش لااقل میدونیم که ازدست رفتنی نیست.خدمت خالوراشدهم عرض میکنیم که باقسمت اآخرصحبتهای شما مخالفیم.مفادقراردادبیشتربه قراردادترکمانچای شبیه است وهیچ چشم اندازدرازمدت روشنی برای آن متصورنیست.درضمن شمااگرآبادانی دیدهبان رادرتخریب ۱۵۰هزارمترازکوههای دیده بان میبینیدباعرض شرمندگی اشتباه میکنید.من فکرمیکنم وسعت کوچک دیده بان بابودجه اندک دولتی درصورت دارابودن شورایی زبده هم  آبادمیشود

  1. محمد رسولی گفت:

   ش.ص جان شما هم به نوعی حق دارید و صحیح می فرمایید.

 17. ناشناس گفت:

  اگه رضایت بدن اشتباه بزرگی کردن که چند سال بعد متوجهش میشن 
  اون موقع دیگه هیچ فایده ای نداره

 18. ZOHEYR گفت:

  قضیه ۵ میلیون خیلی ها رو آشفته کرده که مارو گاگول فرض کردن و میخوان با ۵ میلیون کلاه سرمون بزارن.
  دوستان عزیز مبلغ ۵ میلیون به عنوان پیش پرداخت در اختیار شورا قرار داده شده.

  شورا باید واسه این پروژه تحقیقات لازم رو انجام بده …
  اگر به قول دوستمان تنها منبع سنگ دولومیت کشور در دیده بان باشد ارزش این پروژه میلیاردی ست…

 19. سجاد شکور گفت:

  دوستان من تو گوگل تحقیق کردم دیدم منابع دیگه ای در کشور هست و فقط در دیده بان نیست.این پنج میلیون تومن هم احتمالا به عنوان حسن نیت به شورا داده شده.
  به نظر من خیلی از نظرات درسته اگه شورا بیاد تحقیق کنه و ببینه شوراهای بقیه مناطق چیکار کردن خیلی خوب میشه در ضمن اگه اون شرکت بیاد تو روستا سرمایه گذاری کنه از اونور نیروهای بومی به کار بگیره باعث میشه خیلی از افراد کار داشته باشن از اونور با پولی که به روستا میدن باعث آبادانی روستا میشه.ولی چند سوال اساسی مطرح هست :
  ۱. اینکه این کوهها دقیقا کجاست و دستگاه هاچه مساحتی رو اشغال می کنن؟مردم میرن بهشت زهرا از اونطرف زمین ورزشی دیده بان اونجا هست آیا آسیبی به مردمی نمی رسونه؟
  ۲. این سنگ ها که قراره بیرون برده بشه از چه جاده ای می خوان استفاده کنن؟ همه می دونیم اگه از این جاده ای که الآن همه میرن دیده بان استفاده بشه جاده با وجود ماشین سنگین خطرناک میشه
  ۳. صدای این دستگاه ها در چه حدی هست آیا مزاحمتی برای مردم ایجاد می کنه؟
  ۴. اگه فرض کنیم مقداری از نیروهای دیده بانی در این شرکت استفاده بشن مقداری از نیروها از جاهای دیگه هم هستن این افراد کجا اسکان داده میشن؟این افراد به احتمال زیاد از روستا و فرهنگ مردم جیزی نمی دونن آیا این افراد مزاحمتی برای افراد روستا ایجاد نمی کنن؟
  سوالات تو این زمینه بسیار زیاده امیدوارم شورا همه جنبه ها رو در نظر بگیره بعد اقدام کنه

 20. ZOHEYR گفت:

  سجاد درست میگه
  فرض کنیم شرکت با شورا به تفاهم رسیدن و مبلغی در اختیار شورا قرار گرفت و واسه آبادی روستا استفاده شد…
  بعد چند سال اگه مشکلی واسه مردم روستا بوجود اومد کی جواب گو میشه ؟
  قطعا قرارداد ده ساله یا بیشتر هستش و نمیشه تغییرش داد و اونوقت متوجه میشیم چه اشتباهی کردیم…

  پس شورای عزیز باید جلسه ای رو با مردم و بزرگان روستا برگزار کنه و از نظرات همه استفاده کنه…

 21. ابوطالب گفت:

  سلام دوستان بنظرم خیلی دارین حساسیت نشون میدین راجب ۵میلیون تومن اونا الحساب دادن بعدش هنوز هیچ توافقی نشده شایدهم توافق نشه اونوقت این پول به شرکت بر نمیگرده ضمنا مالک این معدن منابع طبیعی هستش نه روستای خودمون یعنی اونا از نظر قانونی میتونن استخراج کنن ولی چون نمیخوان اهالی اونا رو اذیت کنن میخوان یه توافقی باشه درصورتی که اگه این شرکت دولتی بود که اصلا نیاز به توافق اهالی نداشت وخیلی راحتاستخراج میکرد هیچی هم به روستا نمیرسید پس تا کی باید روستای خودمون عقب افتاده باشه البته اگه درامد قابل قبولی به روستا ازطرف این شرکت خصوصی برسه خیلی عالیه قبلا هم نظرخودمو گفته بودم بنابراین هیچ توهینی نشده البته شما دوستان نیز حق دارین نظربدین ولی بهتره انقاد سازنده باشه نه تخریب دوستانی که میگن کاش شورا توبندرجلسه میزاشت جلسه توروستا گرفته شده ونظرخواهی کردن بعدش هم اونا شورای دیده بانن نه بندرضمنا عیدنوروز که اکثرمردم روستا تشریف داستن جلسه عمومی بود واسه چی۶۰الی۷۰نفرشرکت کردن نیمی هم اوسط جلسه مجلس را ترک کردن تازه موضوع جلسه عمران روستا بود خواهشا انتقادسازنده کنید نه تخریب اگه راجب روستا نظریا سوالی دارین حتما بااعضای شوار تماس بگیرید مطمئن هستم جوابگو هستن بنابراین قبل ازاینکه ازموضوعی اطلاع کافی ندارین نظر ندین بازم ببخشید دوستان انشالاه اعضای شورای نظر ات شما رو میبینن وحتماتصمیم عادلانه میگیرن دوستان اگه واقعا قصد دارین ب روستا کمک کنین کمر همت ببندین ومطمئن باشید اعضای شورااستقبال میکنن      من الاه توفیق

 22. ناشناس گفت:

  با سلام 
  همگی ماها میدونیم که روستای دیده بان ی روستای تاریخی و دارای منابع طبیعی فراوان هستش پس باید واسه برای بهره برداری از این منابع خدادادی و تجدیدناپذیر نهایت هوشیاری رو به خرج بدیم تا انشالله ی روستای خوب و آباد واسه خودمون و فرزندانمون داشته باشیم اگه به گذشته های دور ایران توجه کنین میبینین که درصد زیادی از منابع حیاتی و طبیعی ایران با ارزش کمی فروخته شدن پس از مسئولین و شورای محترم خواهشمندیم در بهره برداری از این منابع نهایت دقت رو بکار ببرن و به نرخ ناچیز نفروشن باید در قبال این بهره برداری قراردادی بنویسن که اولآ روستامون رو واسه خودمون و فرزندانمون آباد کنن از همه زمینه ها همچون آب و برق و گاز و دیگر امکانات رفاهی دیگه دوما بهره برداری از این منابع مخاطره ای نداشته باشه اعم از خطرات انسانی و زیست محیطی و غیره 
       با تشکر از آقای رسولی                                            
    به امید موفقیت و آبادانی دیده بان کهن

 23. نيمانيما محمدي گفت:

  سلام ، خواستم از یکی از اعضای شورا که دارن نظرسنجی مردم رو میخونن در همینجا جواب بدن به نظر مردم یا تصمیماتی که گرفتن مطرح کنن تا همه ببینن ، تشکر

 24. دیده بان گفت:

  سلام
  میخواستم بگم آقایان افاضل نوشادی و محمدی اعضای محترم شورا آیا شما این نظراتو نمی بینید که نیاز به جواب شما دارد؟
  یعنی واقعا شما به سایت دیده بان سر نمی زنید تنها جایی که میشه راحت حرفمونو بزنیم؟
  لطفا پاسخگو باشید ما منتظریم

 25. دیده بان گفت:

  همشهریان عزیز سلام،
  میخواهم بایک افشاگری هیاهو و جدال های مربوط به فعالیت این شرکت را خدمت شما تقدیم کنم:
  مدتها پیش شخصی دیده بانی به نام … اقدام به ثبت معدن در دیده بان نموده اما بعد از مشورت با همفکرانش و به این بهانه که سایر دیده بانی ها در حق آنها حسادت می کنند تصمیم میگیرند که شخصی غریبه را واسط قرار داده و اینگونه فعالیت مرموز خود را به راحتی انجام دهند. از بردن نام ایشان معذورم.
  (وجدان آقای رسولی را در ثبت این نظر به پیشگاه خداوند متعال ارجاع می دهم).
  هوشیار باشید!!!

  1. محمد رسولی گفت:

   جالب شد

 26. سجاد شکور گفت:

  آقا یا خانم دیده بان شما ممکنه یه دیده بانی باشید یا نباشید چون خودتونو معرفی نکردید پس حرفتون سندیت نداره و ما قبولش نمی کنیم

 27. ابوطالب گفت:

  باعرض سلام منم از کسای کی نظر میدن اونم راجب موضوع به این مهمی خواهش میکنم با اسم وفامیل خودشان نظربدن از دوستان میخوام به نظراتی که با اسم متعار هستش توجه نکنن

 28. نيمانيما محمدي گفت:

  منم موافقم که دست یه دیده بانی تو کاره شاید به دلیل اینکه نخواسته کسی بفهمه و حسادت کنن بهش آخه هر چی فکر کردم چرا اون مهندسی که میگن اون معدن پیدا کرده باید از دیده بان بگذره چرا از رو فداغ و اوز نره جاده قحطی بوده از دیده بان عبور میکرده ، بعدشم مهندسا که خودشونو خسته نمیکنن بخوان رانندگی کنن چون جیبشون پره کلا با هواپیما مسافرت میکنن

 29. ابوطالب گفت:

  سلام نیما جان اگه واقعا ازچیزی مطلع هستین واسه چی رک نمیگین بعدش این چه حرفیه که مهندس چرا وازکجا رد شده یا نشدی این خودش تخصص زمین شناسی هستش اونا چندجا رو درنظر گرفتن اطراف لامرد وحتی چند جا از منطقه صحرای باغ همه اونجا چنین معدنی هستش منتهی دیده بان عیارش ۱۷درصد بود ولی اونجا ها ۱۳الی۱۵درصده بازم خواهش میکنم بدون اطلاع حرفی نزنید و اگر از چیزی خبر دارین وواقعا دلسوز دیده بان هستید رک بگین

 30. ناشناس گفت:

  خدمت ابوطالب عزیزکه خدامیدونه چقدردوسستش دارم سلام عرض میکنم..دلسوزی شماراتحسین میکنم وهمچنین متانت شمارا.اینکه بخواهیم گوینده اون افشاگری رابه جرم دذکرنام طردکنیم صحیح نیست.علت اآن باعث نمیشه که مادست ازتحقیق برداریم.به خصوص اینکه اگرمسایل طایفه ای درمیون باشه.همچنانکه مااکسیژن  رانمیبینیم ولی به وجودآن اعتقادداریم بنابراین همان بهترکه حرف دوستمان رابی آنکه اورابشناسیم جای تامل قراردهیم.اینکه قبلاگفتین جلسه دیدبون که برگزارشده مال دیدوبونیهاست وبایدتودیدبون برگزاربشه صحیح نیست چراکه بافت جمعیتی دیده بان برحسب سرنوشت به سوی بندرسنگینی میکنه ودیده بانی هرکجاکه باشددیده بانیست..ضمنااون جلسه ای که آقای نوشادی چندروزیست به قول دوستان وعده برگزاری اون رودادن معلوم نیست به چه علت هنوزبرگزارنشده..ازخداوندمتعال برای همی مازندگی توام بابصیرت خواستارم…

 31. سلام خدمت دوستان و همشهریان عزیز وآرزوی توفیق وسربلندی همه شما. از اینکه فرصت وتوفیقی نشد تا جوابگوی شما باشم عذرخواهی میکنم انشاله فردا صبح عازم بندر میباشم ودر اسرع وقت جلسه ای با شما اهالی شریف برگزار خواهیم نمود و تصمیم نهایی اتخاذ خواهیم کرد.

 32. Ali گفت:

  آقای افاضل تکلیف ما که در شیراز یا اصفهان زندگی می کنیم چه میشه؟
  من نوعی که نمیتونم در جلسه باشم چی ؟
  به نظر من شما اینجا باید جواب ما رو بدید چون ما اینجا سوال کردیم.
  تشکر

 33. آقای علی فکر نکنم دیگه اون مشکل ما باشه چون ما که نمیتونیم شهر به شهر دنبال شما بگردیم و نظرات شما رو بخواهیم بهتره شما با اکثریت مردم هماهنگ بشین مثل بنده و همکارانم که بخاطر اینکه اکثریت مردم خواستن توی بندر جلسه بگیریم داریم اینکارو انجام میدیم.شرمنده که اینجوری میگم ولی بنظرم داری زیاده خواهی میکنی.

 34. ابوطالب گفت:

  سلام: من اگه خواستم باذکر نام نظر بدن خدایش منظوری نداشتم فقط اینه که شاید عده بخواهن جوسازی کنن بین خودمون اهالی روستای دیده بان به این منظور خواستم نظرات با ذکر نام باشه راجب جلسه شورا بندر باشه یا دیده بان البته اولویت با روستا هستش جواب من  به عزیزی بود که طلب کار بود حتما باید جلسه بندر برگزار شه ضمنا من گفتم عید که اکثراهالی روستا تشریف داشتن واسه چی جلسه عمومی اعضای شورا با موضع عمران روستا ۶۰ال۷۰نفر شرکت کردن ونیمی ازانها اواسط جلسه مجلس راترک کردن منظورم اینه که اگه واقعا دلسوز روستا هستین که مطمئنم هستین پس همه جا باشیم 

 35. دلسوز گفت:

  سلام به دست اندرکاران محترم و خوانندگان عزیز . بابا چرا شما دیده بانی ها اینقدر دیده تنگ هستید که حتی برای پیشرفت دیده بان هم نه یاری میکنید و نه میزارید مسئولین اقدام کنند چرا اینقدر بخیلید ؟!!!!!!! بابا از فداغی ها یاد بگیرید چطور برای یشرفتشون با هم همکاری میکنند . بزارید منطقه پیشرفت کنه . چرا یه عده که تو دیده بان نیستن باید برای شما تصمیم بگیرند و کارشکنی کنن ؟!!۱

 36. لوک خوش شانس گفت:

  خدمت شما (دلسوز ) عزیز سلام عرض میکنم : دوست عزیز اگر شما از فداغی ها چیزی میدانید یا جایی سراغ دارید که مثلا کوهستان را حراج کرده باشند تا شهرستان آباد شود بگویید ما هم بدانیم ما تنها چیزی که از آنها میدانیم تاراج و بردن سنگ کوههای دیده بان برای ساختن سد است و اینگونه شهرستان را آباد می کنند . حال که شما ادعای وطن دوستی دارید چگونه اینهمه سنگ را بردند و بیدار نشدید . جالب اینکه شما از ما خرده گرفتین که به دلیل اینکه بیرون از دیده بان هستیم داریم کارشکنی می کنیم . دلسوز عزیز تو اگر اهل دیده بان باشی و تهران هم بروی باز همان دیده بانی هستی و روشنتر بگویم ماهی تا هنگامی که در آب است آنچنان قدردان نیست ولی وقتی از آب گرفته شد قدر آن را خواهد دانست . دوست عزیز برای شما هم بصیرت آرزو می کنیم . انشاالله خوب ببینی و خوب ماجراهای پیدا و پنهان اطرافت درک کنی .

 37. از دل دیدهبان گفت:

  مسلما طرحهای عمرانی باعث پیشرفت خواهدبود.چیزی که مهمه تحقیق واگاهی کامل شورای محترم هستش.دوستان عزیزی که اطلاعات کامل ندارن خواهشا یه طرفه به قاضی نرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که ایمیل ندارید از این مدل استفاده کنید: a@b.com