هیئت سیدالشهداء

بیانیه هیئت سیدالشهداء دیده بان: محکوم کردن حوادث خون‌بار نیجریه

هیات سیدالشهداء دیده بان با صدور بیانیه‌ای، حوادث خون‌بار نیجریه و به شهادت رساندنِ شیعیان این کشور و دستگیری شیخ ابراهیم زکزاکی را محکوم میکند.

متن کامل بیانیه:

هوالمنتقم

شیعیان پس از اتمام ماه‌های ماتم محرم و صفر درحال بیرون آوردن رخت عزا از تن بودند که خبرهای ضد و نقیض از نیجریه همه را نگران کرد. هرچند خبر شهادت رهبر شیعیان این کشور «شیخ ابراهیم زکزاکی» تکذیب شد؛‌ اما خبر شهادت جمع کثیری از شیعیان از جمله فرزندان و جانشین شیخ تأیید شده و گفته می‌شود، قریب هزار نفر از مردم بی‌گناه، در حملات وحشیانه ارتش تکفیری نیجریه کشته شده‌اند و البته این کشتار و محاصره «زاریا» همچنان ادامه دارد و شیخ زکزاکی مجروح و دستگیر شده است.

این نوع کشتار وحشیانه که یادآور حملات تکفیری‌ها به مردم بی‌پناه است با هدایت جریان وهابیت و سردمداری شیطان بزرگ امریکا انجام می‌شود که قوت و اقتدار مستضعفین را در این کشور تاب نیاورده‌اند.

غافل از اینکه با کشتن افراد نمی‌توانند به مقصد شوم خود دست پیدا کنند و از قضا خون هر شهید، جوانان مبارزی خواهد ساخت که خود را برای شهادت آماده کرده و بساط ظلم و تبعیض را از کشور خود برخواهند چید.

هیئت مذهبی سراسر کشور ضمن عرض تسلیت به پیشگاه امام عصر ارواحنا فداه و ولی امر مسلمین جهان و زعیم شیعیان آن منطقه از درگاه خداوند متعال ظهور عدالت‌گستر گیتی و انتقام خون این شهدا را مسئلت می‌نمایند.

نگرانی جدی درخصوص سلامت و حفظ جان شیخ ابراهیم زکزاکی وجود دارد که لازم است هرچه زودتر آزاد شده و تحت درمان قرار گیرد.

از همین‌رو دستگاه دیپلماسی و مسئولین دولتی موظف‌اند از تمام توان و ظرفیت در اختیار خود برای فشار به دولت نیجریه تا آزادی کامل شیخ و توقف قتل‌عام و رفع هرگونه تبعیض نسبت به شیعیان مظلوم این کشور استفاده کنند.

2015-12-16_223207

۱۳ دی ۱۳۹۴
https://www.didebani.com/?p=8362

مطالب مرتبط

یک نظر در “بیانیه هیئت سیدالشهداء دیده بان: محکوم کردن حوادث خون‌بار نیجریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که ایمیل ندارید از این مدل استفاده کنید: a@b.com