اخبار

تشکیل جلسه ستاد مبارزه با زمین خواری در بخش صحرای باغ

جلسه ستاد مبارزه با زمین خواری و حفاظت از منابع طبیعی بخش صحرای باغ به ریاست محمدرضا حزنی و با حضور علی اسکندری شهردار عمادده – بیسه گرد مسئول منابع طبیعی بخش صحرای باغ – رستم فتوت رئیس شورای اسلامی شهر عمادده – گروهبانیکم خواجه احمدی نماینده نیروی انتظامی بخش – جونا مسئول اداره برق عمادده و تنی چند از مسئولین در محل بخشداری تشکیل شد.

20140612_124104-1

به گزارش صحبت در این جلسه ابتدا بخشدار صحرای باغ در خصوص مبارزه با زمین خواری در بخش مطالبی بیان کرد و اظهار داشت: باید با افراد سود جو وکلاهبردار که به زمینهای منبع ملی و طبیعی تعرض نموده و حقوق دولت و ملت را پایمال مینمایند به شکل قانونی و قاطع برخورد نمود.

وی افزود: اخیرا در بازدیدی که چه به صورت شخصی و چه گروهی با آقای شهردار و نماینده منابع طبیعی و فرمانده پاسگاه در شهر عمادده و زمینهای اطراف روستاهای کردشیر و دیده بان داشته ام مشاهده گردیده تعدادی افراد سودجو و کلاهبردار اقدام به ریختن مصالح در زمینهای منابع طبیعی حاشیه شهر عمادده نموده و حتی در دو روستا اقدام به تخریب زمینهای ملی و منابع طبیعی و نیز اقدام به قطع درختان و شخم زدن زمینها نموده اند که بایستی مسئول منابع طبیعی سریعا نسبت با شناسایی و تشکیل پروند متخلفین اقدام نموده و آنها را به مقام محترم قضایی معرفی نمایند .

حزنی در ادامه تاکید کرد: وظیفه ما دفاع و صیانت از حق و حقوق دولت و ملت است و اجازه نخواهم داد افراد کلاهبردار و سودجو در بخش صحرای باغ اقدام به تعرض به حقوق دولت وبیت المال نمایند و ان شااله بزودی با همکاری مقام محترم قضایی که حکم جمع آوری مصالح از زمینهای غغصب شده نیز صادر نموده اند اقدام خواهد شد که جا دارد در اینجا از مقام محترم قضایی و شهردار عمادده که کمال همکاری را در این راه با ما داشته اند صمیمانه تشکر و سپاسگزاری نمایم .

بخشدار صحرای باغ در پایان گفت: ما در برابر زیاده خواهی های افراد سودجو و کلاهبردار در بخش صحرای باغغ قاطعانه ایستاده ایم و زمینهای غصب شده را از آنها پس خواهیم گرفت . در ادامه جلسه اعضا پیشنهاداتی ارائه نمودند .

در خاتمه جلسه مقرر شد هرچه سریعتر حکم صادره توسط منابع طبیعی اجرا گردد – ضمنا یک تابلو توسط منابع طبیعی در زمینهای حومه پاسگاه عمادده نصب و محدوده زمینهای منابع طبیعی مشخص گردد . همچنین مردم برای خرید زمین قبل از انجام معامله حتما از ادارت مربوطه در خصوص وضعیت آن استعلام نمایند تا بعدا با مشکل مواجه نگردند . و بایستی مردم برای زمینهای خود از اداره ثبت اسناد تقاضای سند نمایند .

همچنین دهیاران و شوراها موظف میباشند در صورت مشاهده متصرفین و تخریب کنندگان زمینهای منابع طبیعی به مسئول اداره منابع طبیعی بخش و یا نیروی انتظامی و یا بخشداری اطلاع و آنها را معرفی نمایند تا با آنها برخورد قانونی بعمل آید .

۴ بهمن ۱۳۹۳
https://www.didebani.com/?p=7377

نوشته های مرتبط

1 نظر در “تشکیل جلسه ستاد مبارزه با زمین خواری در بخش صحرای باغ

  1. رضا گفت:

    سلام
    این ستاد زمین خواری به نفع مردم بدبخت کار می کند یا دولت؟! چون در خبرها می شنویم فلان هکتار زمین از چنگ مردم در آوردند و به دولت برگرداندند….خب پس تکلیف مردم روستا چیست که سال ها و شاید قرن هاست صاحب زمین بوده اند و حالا تمام زمین هایشان دولت صاحب شده؟! به نظر من اگر زمین های منابع طبیعی و….را از چنگ دولت در بیاورند و به صاحبان اصلی شان یعنی مردم ساکن روستا برگردانند ، درست است نه عکس این قضیه! البته بحث افرادی که با زد و بند وپارتی بازی زمین های اهالی را تصرف کرده اند جداست و باید عدالت اجرا شود اما باز هم به نظرم نباید به دولت بدهند باید به صاحب اصلی زمین ها که کسی را ندارند برگردانده شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که ایمیل ندارید از این مدل استفاده کنید: a@b.com