شهدای دیده بان, معرفی

زندگی نامه شهید تیمور صبوری

شهید تیمور صبوری

شهید تیمور صبوری در۱۳۴۱/۱۲/۲۴ در روستای دیده بان از توابع لارستان فارس در خانواده ای مومن متولد گردید. در سن ۵ سالگی به مکتب رفت و در مدت کوتاهی قرآن را به خوبی یاد گرفت. سپس به مدرسه رفتند و تحصیلات خود را تا پنجم ابتدایی در زادگاهش ادامه داد .

شهید تیمور صبوری
در طی مدتی که مدرسه بودند شاگردی نمونه و در فراگیری علوم استعداد خاصی داشتند ولی به علت نبودن امکانات تحصیل در روستای دیده بان ناچاراً از ادامه تحصیل بازماندند و در سال ۱۳۵۵ به شیراز عزیمت و بمدت ۵سال در مغازه ای مشغول کار شدند.

در دورانی که در شیراز بودندبه عنوان یک ایرانی مسلمان مقلد امام در هرگونه راهپیمایی و مراسمات شرکت می کردند و هیچ گاه نسبت به جریانات انقلاب بی تفاوت نبودند و حضور در مراسم و محافل اسلامی را یک تکلیف می دانستند.و در سال ۱۳۶۵ از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بندرعباس به خدمت مقدس سربازی رفتند و در طی مدتی که در سپاه خدمت می کردند با توجه به فضای آکنده از معنویت و ایثاری که در سپاه وجود داشت سخت مجذوب شده بودند و خیلی علاقه مند بودند که به طور رسمی و دایمی به خدمت سپاه درآیند و خدمت در سپاه را عبادت می دانستند. تیمور در مورخ ۱۳۶۶/۳/۷ در حال خدمت و حفاظت از کشور اسلامی در منطقه جنگی آبهای خلیج فارس به فیض شهادت نایل آمدند.

روانش شاد و راهش پر رهرو باد.

۲۷ دی ۱۳۹۵
https://www.didebani.com/?p=555

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که ایمیل ندارید از این مدل استفاده کنید: a@b.com