اخبار, دهیاری دیده بان, شورای اسلامی

ضبط برنامه تلویزیونی ” هم ولایتی ” توسط شبکه استانی فارس در دیده بان

ضبط برنامه تلویزیونی " هم ولایتی " توسط شبکه استانی فارس در دیده بان

بنا به درخواست شورای اسلامی دیده بان و پیگیری های شورای بخش و بخشداری صحرای باغ، ضبط برنامه تلویزیونی ” هم ولایتی ” توسط شبکه استانی فارس، روز یکشنبه مورخ ۹۵/۱۱/۱۰ در روستای دیده بان کلید خواهد خورد.

این برنامه مفرح و زیبا جهت معرفی هرچه بیشتر روستای دیده بان به عنوان کهن ترین روستای بخش صحرای باغ با اجرای برنامه هایی همچون معرفی بناهای تاریخی، صنایع دستی ، غذاهای محلی، آداب و رسوم مراسمات روستا ، بازیهای محلی و … همراه با ساز و موسیقی محلی و با حضور اهالی خونگرم دیده بان کهن به روی آنتن صدا و سیمای فارس خواهد رفت.

از همه اهالی محترم جهت حضور در این مراسم دعوت به عمل می آید. ان شاالله با حضورسبزتان شاهد مراسمی پرشور و در خور روستای دیده بان باشیم .

در ضمن پذیرای هرگونه همکاری فکری یا حضوری و ایده ها و نقطه نظرات عزیزان جهت بهتر برگزاری این برنامه میباشیم.

شورای اسلامی و دهیاری دیده بان

ضبط برنامه تلویزیونی " هم ولایتی " توسط شبکه استانی فارس در دیده بان

ضبط برنامه تلویزیونی ” هم ولایتی ” توسط شبکه استانی فارس در دیده بان

هم ولایتی، برنامه ای است  که در ساختار مستند گزارشی، روزهای جمعه هر هفته ساعت ۱۰:۱۵ و تکرار شنبه ساعت ۱۴ به مدت ۲۵ دقیقه از سیمای مرکز فارس پخش می شود.

در استان پهناور فارس بالغ بر ۴ هزار و ۲۸۷ روستا وجود دارد، در این برنامه سعی شده با سفر به روستاهای مختلف ، فرهنگ، آداب و رسوم، محصولات زراعی، تولیدات و صنایع دستی و دیگر ظرفیت های روستاها در یک فضایی صمیمی و ساده و فارغ از هر گونه المان مصنوعی به تصویر کشیده شود.

در این برنامه گزارشگر به میان مردم رفته و با آنان به گفت و گو می پردازد. گزارشگر در مراسم های سنتی آن ها شرکت و فعالیت های روزانه آنان را در زمینه های مختلف به تصویر می کشد.

با توجه به پراکندگی روستاها در سطح استان،  مردمان این دیار پهناور هر کدام فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود را دارند که با به تصویر کشیدن آن ها مردمان دیگر نقاط استان نیز با آن فرهنگ و آداب و رسوم آشنا می شوند.

یکی دیگر از اهداف تولید این برنامه به تصویر کشیدن کار، تلاش و کوشش این قشر زحمت کش است که با داشتن کمترین توقع و انتظار بیشترین خدمت را به جامعه عرضه می دارند  و با خستگی ناپذیری خود توانسته اند نقش خود را به نحو مطلوبی در شکوفایی و پویایی اقتصادی این مرز و بوم ایفای نقش نمایند.

عوامل تولید:

تهیه کننده و کارگردان: محمدباقر فضلویه

تصویر بردار: محمد هادی سبحانیان

صدا بردار: مهدی رستم پور

تدوینگر : مهدی رستم پور،فرزاد کشاورز

گزارشگر: مهدی بحری

۴ بهمن ۱۳۹۵
https://www.didebani.com/?p=9988

مطالب مرتبط

یک نظر در “ضبط برنامه تلویزیونی ” هم ولایتی ” توسط شبکه استانی فارس در دیده بان

  1. سلام
    خبر خوبی است
    آقای علی افاضل هم با بنده تماس گرفتند اما به دلیل بیماری احتمالا نتوانم در این برنامه حضور داشته باشم گر چه نهایت تلاشم خواهم کرد که خودم را برسانم.
    پیشنهاد می کنم دوستان شورا و همشهریان عزیزم از این فرصت طلایی به نحو احسن استفاده کنند. آداب و رسوم منطقه، جاهای دیدنی دیده بان، بازی ها و سرگرمی هایی که در حال فراموشی است، لباس های محلی دیده بانی، صنایع دستی به استان و کشور معرفی کنند. معرفی بازی های بومی محلی،معرفی هنرمندان و ورزشکاران و مصاحبه با چهره های مطرح و تاثیر گذار، در غیاب مشهدی غلامعباس افاضل و حاج هاشم روشن روان و….می توانید بزرگی را انتخاب کنید تا خاطرات قدیم از مسایل مختلف دیده بان بازگو کند و….باتعدادی از خانم های روستا ملبس به لباس محلی که مشغول مثلا درست کردن و بافتن صنایع دستی باشند هماهنگ کنید، یک نفر شلوا خوان و نی زن انتخاب کنید، از حسین احمدی دعوت کنید شاهنامه خوان خوبی است، با مهدی نوشادی خواننده ی خوب روستا هماهنگ شود حضور و اجرا داشته باشد، از ورزشکار خوب آقای پورمهدی جهت اجرای نمایش و…. دعوت شود و در پایان سعی شود یک نفر در خصوص مشکلات روستا صحبت کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که ایمیل ندارید از این مدل استفاده کنید: a@b.com
بستن
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top