نوشته دیده بانی

نوشته خواندنی از یک دیده بانی: چرا طلاق؟ چرا جدایی؟

نوشته ای که می خوانید یک دیده بانی برایمان ارسال نموده اند که حاضر به معرفی نشدند و ما به خاطر اهمیت موضوع آن را منتشر کرده ایم.

بسم الله الرحمن الرحیم

در چند سال اخیر شاهد افزایش طلاق ها و بهم خوردن نامزدی ها در دیده بان بوده ایم که نگرانی های بسیاری را در پی داشته است متنی که در ادامه می خوانید نتیجه صحبت بزرگان و مطالعات اینجانب است .

دختر و پسری که قصد طلاق گرفتن یا بهم زدن نامزدی دارید آیا از خود پرسیده اید چرا در ابتدا به طرف مقابلتان تمایل نشان دادید؟ و چرا حالا تمایل ندارید؟ لطفا آنها را برشمرده و برای خود بنویسید.

زوج جوانی که قصد برهم زدن ارتباطتان دارید آیا تا به حال نقاط ضعف و قوت یکدیگر را درک کرده اید؟ آنها را جایی بنویسید.

حال بنگرید به چه دلیلی می خواهید جدا شوید آیا آن دلیل در نقاط ضعف طرف مقابلتان وجود دارد؟ اگر وجود دارد آیا فکر کرده اید چه راه حلی برای آن مشکل وجود دارد؟ راه حل های خود را بنویسید.

مشکلاتی که بین زوجین وجود دارد عموما دو دسته است: داخلی و خارجی.

داخلی به مشکلاتی که فقط مربوط به دو طرف است و آنها خود باید برای حل آن چاره ای بجویند. مشکلات خارجی غالبا ناشی از دخالت های دیگران و زندگی در کنار خانواده یکی از دو طرف است (در این متن در مورد مشکلات خارجی صحبت نمی شود) مشکلات داخلی را زن و شوهر خود باید حل کنند آیا تا به حال فکر کرده اید که در کنار یکدیگر بنشینید و مشکلاتتان را حل کنید؟ لطفا در این مورد بیندیشید.

طلاق و جدایی همیشه بهترین راه نیست بلکه آخرین راه است. بیایید یک بار دیگر به زندگی خود نگاه کنید اگر نتوانستید با صحبت کردن با همسرتان به نتیجه ای برسید به بزرگان مراجعه کنید و اگر مشکلتان برطرف نشد به روان شناس مراجعه کنید.

توصیه ای که همیشه روانشناسان بر آن تاکید دارند این است: مشکلاتتان را خودتان برطرف کنید. خیلی وقت ها مشکلات بزرگ نیستند ولی ما آنها را بزرگ می کنیم.

salehin84Header

۲۱ فروردین ۱۳۹۶
https://www.didebani.com/?p=7516

مطالب مرتبط

۴ نظر در “نوشته خواندنی از یک دیده بانی: چرا طلاق؟ چرا جدایی؟

 1. از+دل+دیدهبان گفت:

  وقتی اساس ازدواج و معیارهای انتخاب همسر تو فرهنگ مااشتباهه وپرازمشکل؛توقع چنین مشکلاتی روهم بایدداشت.امیدوارم روزی برسه که بزرگان راه حلی برای این مشکلات پیداکنن.روح واحساسات جوونای مابه راحتی به بازی گرفته میشه؛این بی انصافیه که همه چی روگردن زوجها بندازیم.گاهی همین بزرگانی که میگید مقصر اصلی هستن.

 2. محمد گفت:

  منم با شما موافقم

  خیـــــــلی ازدواج رو سخت گرفتن همش چشم تو هم چشمی

 3. دیده بانی گفت:

  مدیر جان با توجه به اخر ساله نظر سنجی برای بهترین بازیکن،مداح،راننده،خواننده و…فراموش نشه

 4. صادق شکور گفت:

  سلام
  خب به نظر شما ملاک صحیح برای ازدواج چیه ؟ به نظر بنده به خاطر این طلاق ها زیاد شده که خدا تو زندگی فراموش شده و فقط همین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که ایمیل ندارید از این مدل استفاده کنید: a@b.com