وصیت نامه شهید گرانقدر دیده بان: حسن شکور

چهارم دی ماه مصادف می باشد با سالروز شهادت حسن شکور.

این شهید بزرگوار در سال شصت و سه ازطریق لشکر چهل و یک ثارالله کرمان و از شهر بندرعباس به جبهه اعزام شدند و پس از آموزشهای مقدماتی، بعنوان غواص و عضو گروه تخریب در جبهه به کشور خدمت نمود.

شهید شکور، سال ١٣۶۵ را بطور کامل درجبهه بود. او در عملیات کربلای١  و آزادسازی مهران شرکت داشت و همان سال درعملیات کربلای ۴ و درجزیره ام الرصاص درسن ٢٨ سالگی، شربت شهادت نوشید و مفقودالاثر شد.

سال ١٣٨٠در پی کاوشهای گروههای تفحص قسمتی از پیکر و پلاک آن شهید بزرگوار پیدا شده و در مقبره ایشان در بهشت زهرای دیده بان کنار مقبره دو شهید دیگر دیده بان، شهید صبوری و شهید پالاهنگ به خاک سپرده شد.

شهید حسن شکور

شهید حسن شکور

وصیت نامه این شهید گرانقدر به شرح زیر می باشد:

اینجانب حسن شکور گواهی می دهم که خدائی نیست جزء خدای یکتا و یگانه که شریکی ندارد و گواهی می دهم که محمد بن عبدالله (ص) فرستاده خدائیست و قائم پیامبرانست و گواهی می دهم که علی بن ابیطالب و یازده فرزندانش که آخر آنها قائم آل محمد مهدی منتظر هستند. جانشین بر حق پیامبر می باشند و در این زمان امام خمینی نایب عام امام زمان (ع) می باشند که به عنوان ولی فقیه واجب الاطاعه می باشند و ایشان جز رستگاری برای تمام افراد بشر نمی خواهند.

اینک خطاب به شما ای پدر بزرگوار که من نتوانستم حق فرزندی را بجای بیاورم مرا ببخشید که سخت محتاج بخشش شما هستم چون اگر مرا نبخشی با این بار گناه اگر عمل خیری هم داشته ام قبول نخواهد شد.

اگر چیزی بدهکارم که بنده بیاد ندارم لطفاً از وجه خودم بپردازید. پدر جان در آخر نماز و در شب های جمعه اگر برایتان مقدور شد فاتحه ای برایم بفرستید.

و اینک خطاب به همسرم و فرزندانم می گویم که اگر بدی از من دیده اید جداً مرا ببخشید و شما را به تقوی و بردباری وصیت می کنم و بدانید دنیا جای ماندن نیست و در مقابل سرای آخرت لحظه ای بیش نیست که بزودی بسر می آید پس از چند روز زندگی دنیا با عمل به احکام خدا بهره لازم را ببرید و بخداوند متعال امیدوار باشید که خدا آمرزنده مهربان است.

فرزندانم را نیکو تربیت کنید و آنها را تشویق به علم و یادگرفتن احکام الهی کنید و در کودکی مواظب آنها باشید که در محافل اسلامی باشند و به نماز و روزه آنها را قبل از رسیدن به حد تکلیف عادت دهید.

و اینک خطاب به هم قومان و خویشانم می گویم که اگر بدی از من دیدند مرا ببخشند و اگر چیزی به آنها بدهکارم برای رضای خدا بگویند تا از پول خودم به آنها بدهند. من اگر بدی از یکی از شما دیده باشم شما را بخشیدم شما هم مرا ببخشید که حساب قیامت سخت است.

به تمام همشهریان هم می گویم که اگر حتی یک ریال به آنها بدهکارم آن را درخواست کنند تا به آنها بدهند و اگر از من بدی دیده اند مرا ببخشند و همه را به تقوی سفارش می کنم و بدانند این دنیا بسیار زود می گذرد و این آخرت است که تا ابد باید آنجا بمانیم و بدانند پیامبرو ائمه معصومین (ع) با این همه عبادت و این همه درجاتی که نزد خداوند متعال دارد باز هم می گفتند که وای از راه دراز و توشه کم زیرا آنها خود می دانستند که چه راهی در پیش است و آنها بر ما محب هستند و باید تا حد امکان از آنها پیروی کنیم.

اینک خطاب به خواهرانم می گویم که حجاب اسلامی را کاملاً رعایت کنند و در همه حال تقوی را توشه خود سازند و مطالعه کتب اسلامی مخصوصاً قرآن و احادیث ائمه معصومین انسان را بسیار کمک می کند.

خدایا دوست همه باش که من برای ادای تکلیف و برای کمک به اسلام عزیز و جاری شدن احکام اسلام به جبهه آمده ام. پروردگارا، معبودا تو را شکر می گویم که لطف تو نصیبم شد و توانستم در جمع رزمندگان اسلام باشم و توفیق جهاد در راهت را به من عطا کردی و بارالها به لطف و کرمت امیدوارم تو ارحم الراحمینی. من با امیدواری و یقین بسوی تو می آیم. بارالها اسلام و مسلمین را سربلند بفرما.

در ظهور امام زمان (عج) تعجیل بفرما. عمر امام خمینی را تا ظهور حضرت مهدی زیاد بگردان. کسانی که به اسلام و مسلمین خیانت می کنند، اگر قابل هدایتند هدایت بفرما و اگر نیستند نابودشان بگردان. بارالها ما را با محمد (ص) و آل محمد محشور بفرما.

در پایان یادآوری می شوم که کاغذی در جوف وصیت نامه هست که مطالبی در آن نوشته ام.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
حسن شکور ۶۵/۹/۲۸

گر چه مفقودالاثرها بی مزاران جهان شد   /    بی نشان گمنام مشهور ملک در آسمان شد

مطالب مرتبط با این نوشته:

.

برای ارسال دیدگاه:

1- دیدگاه را خود را بنویسید البته شامل مطالب توهین آمیز و ... نباشد.

2- نام خود را بنویسید.

3- نوشتن ایمیل الزامی می باشد اگر ندارید از این ایمیل استفاده کنید: a@b.com

4- نوشتن سایت الزامی نمی باشد می توانید آن را رها کنید و در آخر بر روی "فرستادن دیدگاه" کلیک کنید.

.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *