اخبار, خلاقیت ها

کتاب طب سبز (خود درمانی گیاهی) / سازنده نسخه اندروید: هادی رسولی

کتاب طب سبز (خود درمانی گیاهی)

گیاه درمانی در زندگی امروز ما که بسیار متفاوت شده است و حتی برای درمان بیماریهای بسیار جزئی نیز به پزشک مراجعه می کنیم اهمیتی دو چندان یافته و ضرورت وجود آن بیش از هر دوره دیگر احساس می شود.

این رشته علمی که امروزه با عنوانهای فارماکوگنوزی (داروشناسی گیاهی )، زیست شناسی گیاهی دارویی و از همه مهمتر گیاه پزشکی در اغلب دانشگاههای معتبر جهان مورد تدریس قرار می گیرد، رشته ای جدید نبوده و دارای سابقه ای کهن و دیرینه است.

کشف خواص درمانی میوه ها و گیاهان و استفاده از آنها در درمان بیماریها امری نیست که تنها امروزه به آن پرداخته شده باشد، بلکه از هزاران سال پیش که بشر گیاهخوار و بعد گوشتخوار گردید، علاوه بر استفاده از این گیاهان و میوه ها به عنوان غذا، کم کم به برخی از خواص دارویی موجود در آنها نیز پی برد و از آنها برای کاهش درد و تسکین و تخفیف بیماری استفاده نمود.

به عنوان مثال در کتب مذهبی مسیحیان مکررا، در مورد جو، دانه های بو داده، عسل، سرشیر (خامه) و پنیر به عنوان غذاهای ارزشمند صحبت شده است. قرآن یک سوره درباره زنبور عسل دارد.

یکی از مشکلات اساسی بشر در عصر حاضر این است که شروع به استفاده وسیع از داروهای شیمیایی نموده و کمتر به داروهایی که منشأ گیاهی و صد در صد طبیعی دارند رو آورده است و از یک سو خود را مواجه با مشکل کمبود این داروها و گرانی بیش از حد آنها نموده و از سویی دیگر از عوارض جانبی و سوء این داروها که ممکن است بعدها آشکار شوند درامان نبوده و خود را درگیر بسیاری از امراض دیگری که بعدها ممکن است شیوع پیدا کنند، کرده است.

این مشکل بشر از یک سو معلول عدم آگاهی از اثرات جانبی داروهای شیمیایی و همچنین استفاده ساده تر، آسانتر و اثر بخشی سریعتر این قبیل داروها است و از سویی دیگر معلول عدم آشنایی با روشهای درمان طبیعی و گیاهی و ناآگاهی از خواص درمانی گیاهان دارویی و میوه ها در درمان بیماریهاست.

هادی رسولی نوجوان دیده بانی با خلاقیت و زحمت بسیار کتاب طب سبز (خود درمانی گیاهی) را به نسخه اندروید تبدیل کرده اند که شما دوستان گرامی می توانید آن را از سایت دیده بانی و همچنین مایکت دانلود و نصب نمایید.

کتاب طب سبز (خود درمانی گیاهی)

کتاب طب سبز (خود درمانی گیاهی)

کتاب طب سبز (خود درمانی گیاهی)

کتاب طب سبز (خود درمانی گیاهی)

دانلود لینک مستقیم برنامه از سایت دیده بان (کلیک – دانلود و نصب نمایید)

صفحه این برنامه در وبسایت مایکت

 

۲ آبان ۱۳۹۵
https://www.didebani.com/?p=9500

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که ایمیل ندارید از این مدل استفاده کنید: a@b.com