نوشته دیده بانی

یاد امتحانات قدیم

محمدتقی اقلیما

محمدتقی اقلیما :

کلاس چهارم ابتدایی بودم و امتحانات ثلث اول شروع شده بود. طبق روال همیشه ابتدا دروس شفاهی و عملی را از ما امتحان می گرفتند. نوبت امتحان ورزش رسید و همه برخلاف تمامی دروس،با اشتیاق منتظر امتحان ورزش بودند. خانم حیدری (معلم کلاس چهارممان) از بچه ها خواست

تا دو نفر دو نفر برای مسابقه دو آماده شوند. مسابقه دو به این صورت بود که طول زمین مدرسه اقتداری رو به صورت رفت و برگشت تا پشت خط طی می کردند. فاصله خط عرضی زمین تا دیوار حدودا ۲ متر بود یعنی دانش آموزان میبایست خودشونو به پشت خط عرضی می رسوندند تا رکوردشون ثبت بشه. بچه ها دو به دو با رقابت شدیدبا هم به به مسابقه می پرداختند تا اینکه نوبت علی اکبر بلارک و نصرالله انصاری شد که تلاشی زیادی می کردند تا بتونند این درس رو حداکثر نمره بگیرند.

با شنیدن صدای سوت شروع به دویدن کردند و رقابت دوشادوش با هم داشتند. در مسیر برگشت تلاششان بیشتر شد به طوری که هیچ یک حاضر به عقب افتادن از دیگری نبود. هر دو خط پایان رو با هم طی کردند ولی به دلیل فاصله کمی که خط پایان با دیوار داشت دیگر توان ترمز نبود و متاسفانه هر دو با سرعت به دیوار برخورد کردند که صدای ناله علی اکبر بلند شد متاسفانه در این برخورد دندون علی اکبر خونی شد ولی حداقل تونست نمره کامل دو میدانی رو بگیره.

یادش به خیر

۲۷ دی ۱۳۹۵
https://www.didebani.com/?p=2642

مطالب مرتبط

یک نظر در “یاد امتحانات قدیم

  1. نام * گفت:

    خاطره ی خوبی بودیادروزهای مدرسه تودیده بون افتادم کاشکی میشداون روزابرگرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که ایمیل ندارید از این مدل استفاده کنید: a@b.com